| Valentina036 a întrebat:

Mastile pentru par facute acasa(galbenus,ulei de ricin,vitamina A, etc) aplicate pe parul umed au acelasi efect ca pe parul uscat? Pe parul umed se aplica mai usor. Funda

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Da. Pe părul umed își fac treaba mai bine.
Pa, pa

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul trebuie umezit cu apa calda pentru deschiderea cuticulei si absortia substantelor benefice, pus tratamentul si in cap o casca pentru dus/folie de plastic /punga ce o fi si un prosop cald ( incalzit pe calorifer / cu feonul ).

| thinkro a răspuns:

Pe parul uscat are eficienta marita, spre deosebire de varianta ta, aplicarea mastii pe parul umed.happy