| anyry a întrebat:

Cum se foloseste asta? https://www.google.ro/......ps?/search daca nu am aparat de incalzit. cum o incalzesc?

4 răspunsuri:
| Mirunaaaa a răspuns:

O poţi pune într-o mică oală de încălzit apă pentru ceai sau lapte..etc şi pui în ea apă, apoi pui şi acel dispozitiv. Ceara trebuie să se topească lent, nu brusc, şi să amesteci continuu în ea.Baftă.

| Mayar a răspuns:

Pai... singura solutie ar fi sa pui chestia aceea de ceara intr-o oala mai mica, de preferat cu coada si sa mai la medium aragazul, sa incalzeasca incet, nu brusc, apoi cand vezi ca e lichid, il iei repede de pe aragaz, si cu o lotatica sau cu o lingura de lemn care are paleta mai mare iti pui/torni pe zona pe care vrei sa o epilezi, insa fi rapida! Se raceste repede!

| anyry explică (pentru Mayar):

Da nu pot s.o pun asa in cuptoru cu microunde? Si nu pot sa o intind cu aia de la capat?

| Mayar a răspuns (pentru anyry):

Ba da, vezi? La cuptorul cu microunde nu m-am gandithee hee Poti si asa, Cu intinsul, poti cu orice, atata timp cat iti merge sa intinzi. daca ti se pare mai comod si mai bine asa, fa asa. Conteaza sa aplici cu ce ti se pare tie ca iei cel mai bine ceara, sa nu o scapi.