| ella_7332 a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin? pe par / unghii?

voi ati folosit? daca da a dar ceva rezultate? ce anume?

mersi multttt big hug funda :*

9 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Http://sfaturi.eva.ro/......23706.html
Eu nu am folosit, insa o prietena de-a mea da si pot sa zic ca a dat rezultate, dar asta se observa in timp.

| Lala20 a răspuns:

Nu am folosit, dar am auzit ca este bun!

| newperson4him a răspuns:

Da l`am folosit pentru par, sprancene si gene, si chiar a dat rezultate, mai ales pe gene, acum le am mai lungi. Daca ai nevoie, foloseste`l cu incredere.>big grin

| Cherry56 a răspuns:

Da, e foarte bun :) eu am folosit pe sprancene si intr-adevar a dat rezultate pentru cresterea parului;) aplical la radacina si lasa-l vreo 2 ore sau mai mult apoi spala parul calumea pentru ca e cam uleios si se ia greu...afla mai multe informatii de aici: http://sanatate.ele.ro/......a5899.html

| Cathy_5203 a răspuns:

Uleiul de ricin se foloseste pe par si ajuta la cresterea lui, se poate folosi si pe sprancene in caz ca cresc greu

| seena8616 a răspuns:

Uleiul de ricin intareste si regenereaza firul de par, si nu-l mai lasa valvoi. pentru unghii de asemenea este ft bun pentru ca le intareste si le poti lasa cat vrei de mari. mie mi-a dat rezultate vizibile
love struck

| myky2507 a răspuns:

Uleiul de ricin se foloseste:
1.Pt unghiisickse incalzeste uleiul putin intre palme, se ia un betisor cu capetele din vata(de urechi) se introduce betisorul in ulei, si se da toata supreafata unghiei cu ulei, accentuand la cuticule.
2.Pt parcall meombinat impreuna cu alte vitamine.de obicei vitamina A si E uleioassa(se gasesc la farmacie in sticluturi mici si nu sunt scumpe, aprox. 3 lei un sticlut)Masca completa este asa>ulei de ricin, ulei de masline, 20 de picaturi de vitamina A si E(20 din fiecare sticlut) si 2 galbenusuri de ou.Cantitatea de ulei atat cel de ricin cats i cel de masline se adauga in functie de lungimea parului.De exemplu eu am parul mai lung si pun doar uns ticlut. P. S. dupa ce termini masca(aprox. o ora stai cu ea inn par) te speli cu sampon foarte foarte bine si dai cu balsam doar la varfuri). Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| myky2507 a răspuns:

Aaa am uitat.ca rezultate da. mi, a crescut parul foaarte mult, cam de o palma din aprilie si pana acum, este mai sanatos, stralucitor. pupiki:*

| Antonia_9468 a răspuns:

Pai pentru par trebuie sa te dai dimineata si sa-ti speli parul seara, sau invers...
si o sa-ti creasca parul, mai repede:X