Întrebare recomandată | SweetAndDead a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de ricin pe unghii? Fundaa:*

Răspuns Câştigător
| Klaudya27 a răspuns:

Exista 2 metode de aplicare:
1.Pui ulei de ricin intr-un castronel(e bine daca e un pic incalzit inainte daca pui castronul cu ulei pe calorifer pentru 5-10 min e suficinet)da nu trebuie sa pui castronul plin cu ulei doar un pic cat sati ajunga pana la baza unghiei cand bagi mana in castron, si stai asa vreo 10-15 min
2.Iei un pic de ulei de ricin(cu o discheta, cu un pic de vata sau chiar cu degetul)si iti masezi fiecare unghie in parte.
Bafta! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Klaudya27):

Bună!
Ai uitat să dai şi sursa domnişoară,
http://www.tpu.ro/beauty/cum-folosesc-uleiul-de-ricin-pentru-unghii/
Te pup!

| Klaudya27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, ma grabeam...happy

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Oricum!
De preferabil să stai cu unghiile într-un bol nu foarte "scufundos", în fiecare zi.
De obicei, eu stăteam cam maxim jumate de oră, dar acum depinde de timp.
Mai poți încerca ulei de ricin amestecat cu sucul stors din vreo 2 lămâi, după care le masezi, precum o cremă.

Succes, sper să te ții de tratament.

| Bubbico a răspuns:

Unghii mai rezistente - Pentru cele care au unghii care se exfoliaza sau rup usor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate.