| brainless a întrebat:

Cum se numesc acele bijuterii care isi schimba culoarea in functie de temperatura sau ma rog, in functie de dispozitia ta? Cam cat costa?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Agatul are proprietatea de a-si schimba culoarea in functie de temperatura corpului persoanei care il poarta. Agatul este considerat piatra semipretioasa si se foloseste la diferite bijuterii.
Sau mai sunt:
http://incasha.com/2009/04/mood-ring-sau-inelul-bioenergetic-de-stare/

| scumpik a răspuns:

bijuterii fosforescente

| powergirl a răspuns:

Nu situ cum se numesc dar stiu cam cat costa un inel de exemplu e cam la 50 lei si isi schimba culoarea in functie de temperatura corpului a degetului daca e inel

| heartgrenade a răspuns:

Se numesc 'Mood Rings'... si stiu ca cele ieftine din plastic sunt 3 lei unul... dar cele care au pietre adevarate probabil ca sunt mult mai scumpe. cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste mood ring il port mereu si isi schimba culoare dupa satre care o ai este interesant la m luat de la plafar din buftea nu stiu daca mai are dar luatia e ieftin si foarteb frumos