| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numesc chestiile alea care te depilezi cu ele se lipesc de corp si tragi as vrea sa stiu cat costa si daca rareste parul sau creste mai greu si daca e bine sa le folosesc, sunt baiatbig grin

Răspuns Câştigător
| MiiMii a răspuns:

Se numesc benzi de ceara, insa eu nu ti-as recomanda, deoarece dupa ce tragi acea banda dupa locul unde ai lipit.o ramane ceara pe piele si te chinui o gramada de timp sa ti-o cureti! Parul intr`adevar se mai rareste, insa daca tii mortis ti-as spune sa folosesti ceara simpla. Se incalzeste pe aragaz, o aplici pe locul dorit, o lasi cateva secunde sa se intareasca iar apoi o tragi repede pentru a elimina parul nedorit, chestia asta trebuie s.o faci de 2 ori pe locul respectiv pentru a fi sigur ca numai exista niciun fir de par nedorit. Fiind baiat nu ti-as recomanda nici ceara, nici benzile de ceara, nici cremele depilatoare nici nimic happy. Pentru ca esti BAIAT.hee hee trebuie sa arati cat mai `masculin` ...nu precum un `gay` fara par pe picioare, subrat.etc. acum nu zic ca nu ar trebui sa ai grija de tine.mai ales de paul de la subrat. insa de cel de pe picioare eu daca`as di baiat nici nu m-as atinge de el...

Cata teorie am scris...probabil te va ajuta. daca intelegi ceva big grin puup :*

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Benzi cu ceara probabil.

| Satisfaction a răspuns:

Se numesc benzi de ceara si sunt bune la epilat dar depinde si in ce zone te epilezi. Faza-i ca doare dar parul este smuls din radacini asa ca va creste mai greu!

| Zoe_6740 a răspuns:

Pai se numeste ceara, si nu costa mult, dar de obicei doare. Iti sugerez sa folosesti pentru picioare si subrat bigul. La mine creste cam intr-o saptamana, dar macar nu doare, si te poti depila cand faci dus.

| Insomnii a răspuns:

Se numesc benzi epilatoare si din cate stiam eu costa cam 10 lei sau mai mult. da iti creste mai greu parul acolo unde te epilezi dar eu nu le folosesc deoarece cam ustura folosesc Crema depilatoare Veet cu Aloe Vera care costa cam atat 19.77 RON.
sper ca te-am ajutat. kiss
Dai fundita.

| Silverro a răspuns:

Se numesc benzi depilatoare.Creste parul putin mai greu si mai subtire, ceea ce il face sa para mai rar. Cred ca depinde de corpul fiecaruia. [deasemeni sunt baiat]