| LoveForShania a întrebat:

Am mai multe intrebari din domeniul EPILARE. Epilarea cu ceara... cum se prepara ceara? Sau benzile epilatoare sunt tot cu ceara? Ce este,, epilarea cu zahar", si cum se pregateste? Va rog raspundeti la toate daca stiti. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Art a răspuns:

Paiiiiii. Dupa cate stiu ceara se inklzeste si se aplica...benzile epilatoare, da sunt cu ceara, se freaca putin in maini pana se incalzesc, le desfaci si le aplici si mai freci putin ca sa se lipeasca calumea...siiiiiii epilarea cu zahar habar nu amlaughing.

oricum cea mai sanatoasa e cea cu ceara, rareste firul din ce in ce mai mult.

sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes
bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta stie maicamea la aia cu ceara! Eu stiu ca dupa ce ti-ai dat jos ceara de pe ce ai pus-o se topeste din nou si asa o faci mereu! Dar cum se face prima oara nu stiu! Dar te-am lamurit cu ceva, nu?