| dianaaaa a întrebat:

Cum se scot cerceii medicinali? worried

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Vai stai linistita...si eu m-am speriat cand mi-am facut inca o gaura si nu stiam cum sa dau jos cercelul...trebuie sa tragi foarte tare pentru ca e bine prins in spate...asta e singurul secret... dar sa'l lasi cel putin 2 saptamani dupa ce ti l'au pus...depinde de fiecare...eu de ex l'am dat dupa doua saptamani si am pus cercel de argint dar mi s-a infectat...si acum dupa un an de zile inca mai port cercelu medicinal straight face

| Ivan_Carina_1990 a răspuns (pentru eluveitie):

Daca ti ai facut in cartilaj, trebuie sa porti cercei din otel, pentru ca daca potti din argint ti se poate infecta. nu stiu de aur, dar eu asta am auzit happy

7 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Cu picioarele happy.

lolita
| lolita a răspuns:

Cerceii medicinali se scot ca si cei normali, eu una asa i-am scos. in general incheietoarea este in spate in forma de bobita, se trage de ea prin spate si gata, nu-ti fa griji iti va ramane o gaura mare si vei putea inlocui cu usurinta.

| LoryM22 a răspuns:

Daca faci infectie sau nu reusesti sa-i dai jos du-te la un cabinet specializat in domenu, e la moda in romania.

| DarQueen a răspuns:

Pai...intreaba persoana care ti i-a bagat. da si singura poti...cu grija si cu atentie,, si eu am avut ca am avut piercing in buza da eu singur mi-am sos astia de plastic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuiesc lasati pana ce urechea se vindeca complet, de regula cand se fac gaurile sunt introdusi cercei de aur care raman acolo pana cand copilul mai creste, ce fel de cercei aveti sau are copilul? Daca urechea s-a vindecat ii puteti scoate pur si simplu daca supureaza, mai lasati-i si dati cu putin unguent cu Kanamicina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, nu stiu, nu-mi mergesad