| carmen_diaconescu a întrebat:

Cum stii ca un parfum e mai persistent decat altul?

6 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Te uti ce scrie pe sticla... daca scrie eau de toilette atunci mai mult ca sigur nu e foarte rezistenta... cele pe care scrie eau the parfum acele sunt esentele adevarate de parfum... acelea sunt tari si tin mult... eu le-am testat...

| JackieSue a răspuns:

cred ca trebuie sa le testezi thinking

by zu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testeaza-le.pe rand.si vezi care persista mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Este in functie de ph-ul pielii.
Numai testand parfumurile pe piele poti afla care persista mai mult sau nu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dac apa de parfum pe care o cumperi e originala, atunci rezista!
Dar n-ai de unde stii sigur asta.
Apropo. testerele din magazine nu sunt intotdeauna indentice cu parfumul cumparat, din pct. de vedere al persistentei!

| akd3l3 a răspuns:

In General prfumurile de firma [[in greneral cele mai scumpe]] sunt persistente. dar asta nu se stie. eu de obicei ma duc in magazin imi dau cu putin prfum pe mana si il las asa cateva ore sau mai mult vad daca se mai simte mirosul sau nu. daca se simte a doua zii ma duc si il cumpar :d [[pentru mie este o sulutie. ]]