| Alex Ionescu a întrebat:

Cum trebuie sa fie un baiat elegant? Comportament sau vestimentatie.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

A fi elegant presupune inainte de toate bun simt. A sti sa nu intreci masura. Acesta este acel elegant care spun eu conteaza cu adevarat in viata. Exista desigur si expresia de a fi elegant referitoare la o tinuta simpla si curata ( cat mai putine culori ) plus nevoia de a te ingriji.

| lays a răspuns:

Pai ca sa fie elegant trebuie sa le aiba pe amandoua. poate sa fie cat de finut, daca are curea d&g, blugi armani, lant de wc la gat, ochelari de soare spanzurati de gat, sau la ochi, in metrou si asculta manele in casti de aud toti, atunci in nici un caz nu este elegant. un baiat trebuie sa aiba prezenta, sa fie respectuos, destept, si sa se imbrace frumos.nu neaparat la costum.ca deh, e vara, si mai ales ca in oras nu poti merge in costum.eu stiu, o camasa, un pantof sport. ceva cu gustbig grin nu cocalarescbig grin

| cornel a răspuns:

Comportament

| User a răspuns:

Tricou Harmani, pantaloni Versace, curea Dolce Cabana, chiloti Kevin Klan si ochelari Canal + lant de doua kile la gat si trei kile de gel.
Comportamentu' se stieeeeeeee...

| katala a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar trebuie sa-ti spun ca eleganta nu se invata aici! Este un ansamblu atat de complex...sorry! Trebuie mult mai mult studiu decat un raspuns la o intrebare.
Pe scurt eleganta se refera atat la vestimentatie cat si la comportament, dar impletite strans cu un caracter de exceptie! Mult noroc in evoliutia ta!

| florin752010 a răspuns:

Ai inebunit? Ceri sfaturi pentru asta? Elegant este curat, ingrijit (unghii taiate, tuns, fara mirosuri exagerate de parfum ...etc), si imbracat cum te simti tu mai bine ( imbracaminte curata, spalata, nepatata ), fara lanturi de juma de kil la gat, fara bratari care iti cad de pe mana.

| Missin`you` a răspuns:

De ambelewinking depind reciproc una de alta:Xhee hee o vestimentatie eleganta nu e neaparat sacou, costum, camasahee hee poti adopta o tinuta eleganta dupa felul cum te comporty, sa fii galant chiar daca esti imbracat mai lejersmug` dar e posibil sa fie mereu imbracat eleganthee hee) dar sa fie un badaran...happy Dupa parerea mea mai mult conteaza comportamentulwinking
o zi placuta.pa,pawinking