| anonim_4396 a întrebat:

Cunosteti metode naturale pentru par blond?
In afara de cea cu lamaie, dau funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul de musetel. Dar mie cea mai eficienta metoda de deschidere a parului mi s-a parut amestecul de vitamina c ( tablete sau pulbere ) si sampon head&sholders. Imi prisese vopseaua un roscat foarte inchis spre brunet si am folosit tratamentul asta, l-am tinut 30 minute- o ora, de mai multe ori. ( maxim de 4 ori ) Prima oara s-a facut roscat, dupa un cupru, dupa un cupru mai deschis si dupa blond si n-am mai insistat cu tratamentul. Parul sau scalpul nu este afectat decat de samponul pentru matreata care usuca parul daca este deja degradat. Dar daca pui balsam n-ai treaba.

Poti sa obtii un par blond ca deschis de soare si cu produsul asta de la l'oreal : http://www.aoro.ro/......entru-par/

| MissGIRL a răspuns:

Musetelul, pentru blonde

Inca din Antichitate femeile cautau metode naturale prin care sa-si nuanteze podoaba capilara. Una dintre aceste metode este infuzia de musetel. Ceaiul din aceasta planta medicinala este excelent pentru nuantarea parului blond si are efecte optime atunci cand este folosit la fiecare clatire.

Sigur ca parul tau nu va dobandi o nuanta platinata ca la coafor, dar va avea un aspect revitalizat si o culoare mai intensa.

| pisicuta123456789 a răspuns (pentru MissGIRL):

Nu merge, am incercat recent...doar daca parul tau e blond deschis cred.