| Anonima_2658 a întrebat:

big grin-acum am ajuns de la dentist.
dupa ce am terminat cu caria-m`am interesat de aparatul dentar.
nu am dintii strabi, ii am asa cum sa zic, mai nedrepti laughing-si totusi, a spus ca ei se mai pot indrepta in timp, pentru ca maxilarul meu inca e in crestere:X

-si intrebarea: ce ziceti -eu una ma gandesc la un aparat dentar.alb,fara zorzoane si fel si fel de chestii, si sa il port ca pe un accesoriu care sa nu ma complexeze.straight face-inbin utilul cu placutul.precizez ca nu e obligatoriu, da de ce nu?
ce ziceti: cu sau fara?-parerile majoritatii conteazabatting eyelashes

:*

4 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Eu zic să îți pui, să îl ți câteva luni.
În timp ce îl vei purta s-ar putea ca multă lume să râdă de tine dar apoi toți te vor invidia pentru dinții tăi perfecți. happy

Sper că răspunsul meu ți-a fost de folos.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| giuly a răspuns:

Megi intai la ortodont, si iti spune acolo ce si cum.
Ala alb e foarte discret, te obisnuiesti imedat cu el plus ca nu se pun nici un fel de restrictii la alimente.
Ar mai fi varianta celui mobil, dar nu e prea placut, uiti sa ti-l pui, trebuie sa-l speli separat, sa-l dai jos cand mananci, e mai nasol si te lungesti mult.
Eu zic sa vezi ce-ti zice dentistul, oricum cu cel fix se rezolva imediat problemele, mai ales daca nu sunt majore.

| Marrriaaa a răspuns:

'Eu am avut aparat[5 ani]
Bine.acum nu.l mai am, dar am dintii foarte frumosi[s.ar putea s acrezi ca ma flatez prea mult whistling]
Dar din pacate dupa o sa ii ai mai slabi, o sa te doar cand mananci carne.etc.
Si depinde ce aparat: fix sau mobil.
Eu l.am avut fix, adica nu.l puteam da joos, deci. iti spun sa ti.l pui pana la urma. ce mai conteaza.
eu l.am pus in clasa 2, batting eyelashessi acum nu.l mai am :*.