| NbhdDaughter a întrebat:

Daca acum am parul pana la umeri, pana in vara cat imi creste? Funda si vot.

7 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Iti creste 1cm la o luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul creste in jur de unu-doi centimetri pe luna. Daca e sa nu fim prea optimisti, calculam cu un centimetru. Suntem in noiembrie de maine deci 7 centmetri pana in iunie, minim. Dar trebuie sa luam in considerare si faptul ca daca se ard varfurile trebuie taiate. Sigur ca iarna nu prea se ard, dar nici nu creste prea repede parul. Are nevoie de soare ca sa creasca, dar prea mult soare il distruge. Obositor, nu?
Sfat: nu mai folosi placa de par si feonul si fa-ti un obicei din ati masa capul seara pentru a stimula radacina firului de par. A, si piaptana-te des, dar cu grija ca sa nu-ti rupi parul.
Si eu vreau sa-l las sa creasca lung, bafta noua! happy

| Azazea a răspuns:

Lol anaboomlaughing nu creste pana la coastelaughing)astept eu de 2 ani sa creasca si abia a trecut de oasele de la gatlaughing
Deci Naomi-pana la vara in iunie sa zicem, vei avea 7 cm, deci poti ia o rigla, sau un metru si vezi diferenta de lungime.

| annabountii99 a răspuns:

Depinde de felul parului..eu zic aproximativ pana la coaste, sau jumatatea coastelor. FUNDA?

| AndradaElena15 a răspuns:

Depinde....ca sa iti creasca mai repede consuma mai multa apa si fructe si taie varfurile in fiecare luna! Te asigur ca astfel iti va creste FRUMOS si tot o data REPEDE si il vei avea destul de lung! :*
FUNDA?

| regeleromaniei a răspuns:

Depinde de fiecare, dar de obicei creste cam 3 cm pe luna. Deci pana in vara o sa-ti creasca 24 de cm, putin mai sus de talie.

| Macaronel a răspuns:

Cat sa iti creasca? Pan' la urechi laughing