| poiuiyhvb a întrebat:

Daca ai dintii slabi, adica se misca asa.
ti se agraveaya problema daca iti pui aparat dentar?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Aparatul dentar il pui pentru ca sa ai dintii drepti. In cazul in care niste dinti sunt incalecati sau in cazurile in care sunt strabi atunci ai nevoie de aparat dentar. Daca ti se misca dintii ar trebui sa mergi la medic sa ii scoata. Nu te va durea absolut deloc. Vor creste altii in loc. Daca iti pui aparat dentar in cazul tau, nu ar fi indicat. Mergi la un stomatolog. Sanatate! O zi buna!

| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Da! daca ai dinti de lapte nu iti pune inca aparat. daca ti-au cazut toti dintii d lapte si ai dinti tari. atunci sa-ti pui aparat dentar. apartul trebuie pus pentru a indrepta dintii tari (nu pe cei de lapte)

winking asteapta pana vei avea dinti tari. daca nu te-ai lamurit. du-te la un dentist. te va lamuri elwinking

bafta!winking

funda? te roooog

| poiuiyhvb explică:

Nu sunt de lapte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic 2
http://zaruha.blogspot.com/2010/09/titanic-2.html