| BRoxana a întrebat:

Daca ai parul mai deschis la culoare e posibil ca din rosu de metil sa iese un fel de roz?

Răspuns Câştigător
| AndyNyappy5 a răspuns:

Nu, nu e posibil pentru ca nu exista rosu de metil.hee hee ala e albastru. poate gresesc, dar eu stiu doar de albastru. daca am gresit, scuza-ma.big grin daca vrei roz da-te cu tinctura de castelani, si-a facut o prietena pe suvite decolorate si se vede superb. era atat de frumos ca vroiam si eu, dar eu eram deja verde si albastru.laughing costa cam 5 lei o sticluta si te tine mult. sper sa-ti iasa. bafta:*

3 răspunsuri:
| lollz a răspuns:

Da... dar e un roz. putin mai inchis... un fel din ameste mov cu roz:Xfundita?

| Maya_5016 a răspuns:

Pt cultura generala a unora, exista rosu de metil, dar e un reactant chimic. Pentru si mai multa cultura, albastru de metil sau violetul de gentiana sunt dezinfectante, folosite pentru inchiderea culorii parului, care se spala usor, iar in comparatie cu vopselele de par sunt mult mai sanatoase si mai sigure. happy Dar de unde poti face rost de rosu de metil, pentru ca eu zic ca ti-ar iesi un rosu cat de cat deschis daca ai parul deschis la culoare, posibil putin spre roz, nu foarte mult. happy Nu ma intereseaza funtita, ma intereseaza mai mult sa stiu de unde faci rost de el...

| Loredana_6847 a răspuns:

Nu. Trebuie sa ai parul exagerat de deschis, deci foarte decolorat, alb. Daca vrei sa ai parul roz decoloreaza'l in timp, si nu tot deodata pentru a nu-l strica, pana iti iese alb iar pe urma aplica vopsea roz, speciala pentru par. Nu mai incerca tot felul de experimente din auzite'...Mai mult rau iti faci, plus ca cine stie ce rezultate vei obtine.