| an10z a întrebat:

Dacă am niște haine care mi-au rămas mici, pot să le dau la un second hand și să primesc bani?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Poti sa te înțelegi cu vânzătoarea de la second-hand hand

EI NU AU VOIE SA IA HAINE DE LA OAMENI
PT CA EI TREBUIE SA AIBĂ NISTE ACTE DE LA DEZINFECTAREA LOR CU GAZ timp de mai multe luni
la vamă
Așa ca tu poti împrăștia diverse boli ciumă malarie holeră scarlatină râie antrax ebola
Cum aduc acum emigranții boli ce au fost eradicate din tara noastră de mai bine de un veac.

Cum ar fi ca toate maimuțele cu rujeola asta cu cu bubele cât și o ceapă de mari
Să meargă să își ducă la second-hand toate bolile lor tropicale!?

7 răspunsuri:
| Amethyst01 a răspuns:

La sh mai mult sunt donatii, vorbeste cu cineva de la sh-ul respectiv si ajungeti la o intelegere.
Mai sunt persoane care vand haine la kg pe olx, Facebook marketplace etc.

| Crackman a răspuns:

Sau le dai cui nu are si faci un bine

| haileewatson a răspuns:

Poti sa le vezi la diverse targuri, sau pe Facebook in grupul Urzeala sifonierelor

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, dar poti sa le dai de pomana la cei saraci.
Daca vrei bani pe ele trebuie sa iesi la piata de vechituri si sa le vinzi tu singur.
Magazinele SH-urile nu pot cumpara vechituri de la oameni, fiindca legal nu au cum sa-i plateasca, neputand lua factura, de aceea ei importa haine bune din afara tarii, cu acte legale.

| MAIA18 a răspuns:

Eu le-am donat la o persoana care are nevoie!

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Vand haine, accesorii, pantofi, tot ce am prin dulap si in general tot ce am prin casa si nu imi mai trebuie in stare foarte buna si la preturi accesibile. Majoritatea sunt luate din mall, deci sunt de firma. Altele sunt nou-noute, nepurtate. Am si vintage. Vreau sa scap de ele cat mai repede deoarece nu mai am pic de loc in casa. Orice iti trebuie, da-mi mesaj in privat si iti trimit poze/video pe whapp sau messenger, raspund la orice detaliu. Livrez oriunde in tara. Am experienta cu clientii de 3 ani.Zi faina!

| FlocaAlina a răspuns:

Daca am niste haine mici pot sa le dau la un second hand si sa primesc bani pe ele? si cat primesc