| Anonim8789 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare. Poate va suna stupid dar credeti ma nu stiu cum functioneaza second handul. Am niste haine care mi au ramas mici sau nu imi mai plac, pot sa le dau la un magazin second hand? Daca da voi primii bani pe ele?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da poti sa le dai si vei primii bani pe ele dar o suma atat de mica incat nu stiu daca merita efortul...
Apoi nu orice magazin primeste, iar daca primeste atunci trebuie sa vorbesti cu patronul nu cu vanzatoarea, deci ea il/o suna pe patron apoi daca va intelegeti in telefon e bine daca nu va trebui sa astepti sa vina sa vada ce ai...
De aceea nu se complica nimeni cu asta, ca trebuie sa umbli dupa acei cativa lei incat nu merita laughing

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva este imposibil, fiindca magazinele de second hand cumpara marfa din strainatate cu factura fiscala la kg, chiar daca este folosita, este cumparata cu factura.

Tu poti sa dai hainele vechi de pomana la rudele sarace, la prietenele tale, sau sa le vinzi pe olx ori pe FB-ul tau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca iti va cumpara cineva cateva haine.
Magazinele sh cumpara cu kilogramele ca ies mult mai ieftin si au deja furnizorii lor.

| Fatamuntilor a răspuns:

De regula asfel de magazine au sursele lor de aprovezionare.Nu cred ca se incurca cu haine luate din alta
parte!