| Nicooooooooooo a întrebat:

Dacă am niste haine si vreau sa le duc la second hand imi iau bani pe ele?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine încerci pe olx, părerea mea. La SH au ei partenerii lor care le aduc haine, mă îndoiesc că ar cumpăra de la persoane fizice, doar eventual să-i placă mult ce ai de dat și să fie de acord să faceți vânzarea la negru

| Bondarel99 a răspuns:

Nu au voie magazinele fizice sh sa ia haine de la oameni, nu e legal si nici igienic. Ei iau marfa cu acte si dupa ce a fost dezinfectata conform legii.
Dar exista un magazin online, se numeste remixshop.ro si acolo poti trimite prin curier haine pe care nu le mai porti, in stare foarte buna si dupa ce sunt vandute primesti o anumita suma. Dar nu sunt prea seriosi pentru ca ofera foarte putini bani.

| darrio2007 a răspuns:

Mai bine le donezi. Faci un bine celor care nu au.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cei de la second hand care vând haine, le cumpără cu 1 Euro per kg.
Așa că dacă le duci la un second hand, presupunând că vor să le cumpere, atât ai șansa să primești, 1 Euro.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred, mai bine ai dona acele haine.