| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Daca am o penseta mai proasta si cand smulg un fir, il smulge de la jumatate, adica rupe doar jumate din fir, imi pot creste firele mai mari si mai groase? ( daca vreay sa rup un fir subtire mai mic si penseta aia nu il smulge complet, imi va creste mai mare? )

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa mergi cu penseta la un meserias sa ti-o pileasca. Nu se intampla nimic cu firele daca le tai. Ele cresc dupa cum le da indicatii gena nu dupa prostii.

| EvilThoughts a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îți iei o pensetă bună, care smulge din rădăcină.
Dacă nu smulge firele bine, tu cum te pensezi?!
În fine, dă-te cu cremă înainte să te pensezi, așa nu te va mai durea aș atare, și trage bine, până când smulge bine firele.
Baftă.

| stlucian a răspuns:

Mai mare; nu mai aspru poate.Mai groase in nici un caz dar cumpara asta

http://blog.profesionalcosmetics.ro/......itania.jpg

Aici a doua de jos in sus:

http://4.bp.blogspot.com/......te+010.jpg

E un model vechi dar cel mai bun pentru pensaj;)