| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Deci mor de ciuda. De 2, 3 ani am inceput sa ma pensez si nu ma pensez tot timpul. ( sunt baiat ) Cand le las sa creasca, sunt mai mari ca inainte... mult mai mari. De ce? Si omul are par pe tot corpul, aproape, am observat asta la lumina. Daca de exemplu smulgi un fir deala blond, care nu se observa, se face negru? adica creste mai mare? sau prin smulgere firele raman aceleasi? Si apropo probabil este de la faptul ca penseta este mai veche si nu smulge firul bine? adica il rupe de la jumatate? sau ceara expirata laughing Si eu am incercat sa ma pensez mai de mult ca sa nu mai dau banii aiurea si eu nu smulgeam cu coltul pensetei doar firul respectiv, eu smulgeam toata portiunea, nu stiu cum sa va explic dar eu puneam penseta pe toata portiune, si smulgeam mai multe fire deodata. si apropo, inainte pe langa sprancene creasteau fire de par, dar mai rar, cateva, acuma imi cresc foarte des. Imi argumentati si mie daca este adevarat tot ce am zis? ma puteti ajuta? multumesc

1 răspuns:
| carmyx a răspuns:

Pai in mare parte e adevarat si e normal sa iti creasca pe langa acum daca te pensezi singur incearca sa iti smulgi bine parul din radacina, pentru ca, daca iti ramane radacina nu faci altceva decat sa sporesti cresterea si aspectul sa fie unul ciudat. Sper ca te-am ajutat :*.