| DotPunct a întrebat:

Daca am ochii caprui, ce culoare a rimelului mi s-ar potrivi? Brown/Black sau Black? Rimelul SuperEnchant de la Avon e bun?
Si vreau fondul de ten calmant.Am tenul deschis, dar nici foarte foarte deschis. Ce nuanta credeti ca mi s-ar potrivi? Ivory e foarte deschis?

2 răspunsuri:
| Jane a răspuns:

Buna! Daca ochii tai sunt inchisi la culoare, iti recomand rimelul negru pentru a-ti evidentia privirea. Nu am l-am incercat pe cel pe care l-ai propus tu, deci nu imi pot exprima parerea in legatura cu el. Cat despre fondul de ten, nu iti recomand sa il iei pe comanda, ci sa mergi chiar tu intr-un magazin de cosmetice si sa incerci mai multe nuante, sa vezi care e cea mai potrivita. Altfel, e posibil sa te trezesti ca fondul de ten ales de tine te face sa arati ca o stafie (sau invers). Sper ca te-am ajutat!

| dany7300 a răspuns:

Pai sunt reprezentant Avon si vreau sa-ti zic sa astepti putin pentru ca in viitoarea campanie apare rimelul super extend intr'o versiune noua cu nuante care'ti pune in evidenta ochii. exista o culoare care'ti pune in evidenta ochii caprui.alta pentru ochii verzi si alta pentru ochii albastri.e super misto si nu e scump.cat despre fondul de ten:eu am tenul deschis la culoare si folosesc nuanta Cream :Xe mijto.imi place:X! Ivori cred ca merge, nu stiu nu am incercat:d! sper ca te'am ajutat! fundita plizz