| RockRox a întrebat:

Hei TPU happy Am nevoie de un sfat. Am parul negru (cred ca cea mai inchisa nuanta) si pielea putin maslinie. Faza e ca am ochii caprui deschis si vreau sa-mi iau lentile, ce culoare credeti ca s-ar potrivi cel mai bine cu tenul si parul meu? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Poti sa incerci albastru, e ceva mai special, deci ti-as recomanda sa nu le incerci. Le-am incercat in urma cu ceva ani si dupa o anumita perioada am inceput sa simt un mic discomfort si am renuntat pentru ca am decis ca imi place de mine asa cum sunt si de atunci nu incerc sa ma modific. Cel putin ceilalti nu merita ca eu sa-mi pierd 'sănătatea' pentru ca oricum sunt frumoasa - asta e concluzia finala, dar ce-i drept, mi-au trebuit cativa ani sa ajung aici...

| RockRox explică (pentru mdaria):

Eu nu imi iau pentru ceilalti, imi iau pentru mine pentru ca asta vreau eu si am vazut ca multe colege d'ale mele au si au zis ca nici nu simt ca au lentilele. Stii cum e, depinde si de persoana, merci oricum de sfat kiss

| mdaria a răspuns (pentru RockRox):

Asa este, depinde de persoana, insa nu poti sa spui ca nu iti face nimic, pana la urma urmei e un obiect strain.

Nu iti spun sa nu porti, incearca. Daca te simti bine si vrei o schimbare, felicitari! Si eu am facut multe cand eram putin mai tinerica - eu tot bruneta sunt si am avut lentile albastre. Mi-a placut foarte mult contrastul.

6 răspunsuri:
| dede_2928 a răspuns:

Verzi;-?

| Black1800 a răspuns:

Pai daca nu vrei sa te vopsesti (nici eu nu as face astawinking ) ai putea sa iti iei lentile albastre. Dupa parerea mea se potriveste foarte bine cu nuanta parului. Ar fi gen ca la Megan Fox sau Alexis knapp

| xIonellushx a răspuns:

Iti poti lua o alta nuanta de caprui, verzi, negri. dar daca tot vreai sa faci o schimbare de look de ce nu te si vopsesti? pentru ochii albastri se potriveste blondul, pentru ochii verzi blondul, satenul, roscatul, pentru ochii caprui negrul, roscatul, satenul iar pentru ochii negri brunetul, satenul

| RockRox explică (pentru xIonellushx):

Am varfurile blonde dar totusi imi place prea mult culoarea parului meu ca sa-l vopsesc pe tot. Adica multe femei s-au vopsit ca sa aiba culoarea parului meu, si nu cred ca mi-ar sta bine oricum alta culoarewinking Cred ca in vara o sa-mi fac parul turquoise, dar mai e pana atunciwinking