| coolgeo98 a întrebat:

Daca am parul saten( de nuanta look-ului de jos) si vreau sa ma fac la varfuri blondacu nuantator, trebuie sa ma dau cu decolorant?

Care este cel mai bun nuantaror( sa nu curga)...

https://www.google.ro/......https?/url

FUNDA

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu te poti face blonda cu nuantator pentru ca nuantatorul nu are putere de deschidere.Trebuie sa folosesti neaparat o vopsea cu oxidant(daca vrei sa nu-ti arzi prea tare parul poti folosi una fara amoniac de ex revlon). OOdata ce ti-ai deschis nuanta parului el asa ramane, nu se mai duce culoarea, deci nu are cum sa "curga".

| coolgeo98 explică (pentru Bondarel99):

Unele curg vara cand transpiri....asta este ca nu prea as vrea sa ma dau cu decolorant...ce decolorant imi recomanzi? si cam ce culoare o sa iasa daca nu ma dau cu decolorant si folosesc un blond deschis, deschis?

| Bondarel99 a răspuns:

E mai complicat cu blondul...cu decolorant o sa-ti strici parul, ia-ti mai bine orice fel de vopsea garnier, palette, wellaton un blond mediu si iti va iesi un blond auriu.

| coolgeo98 explică (pentru Bondarel99):

Nu vreau, vopsea ci nuantator. Pe are mi l sugerezi?

| Bondarel99 a răspuns (pentru coolgeo98):

Citeste primul meu raspuns.E chiar asa de greu de inteles? Ia-ti tu orice nuantator pe care il vrei si vezi daca va putea vreodata sa-ti deschida parul...Ca sa-l faci blond presupune sa il decolorezi(cu 2-3 tonuri depinde cat de deschis il vrei) si merge NUMAI cu vopsea sau decolorant.
Nuantatorul nu iti va face NICIODATA parul blond.

| thewomaninwhite a răspuns:

Cred ca merge si cu nuantator depinde ce fel de saten ai parul cel de la garnier este bun

| coolgeo98 explică (pentru thewomaninwhite):

Pai.am pus link-ul cu nuanta asemanatoare