| Gdeni a întrebat:

Bună happy există vreo soluție să în decolorez părul natural? Parul meu este saten foarte puțin mai inchis, acum cateva luni l-am făcut cu nuantator(roșcat),nu sa curatat definitiv... Indiferent cât de mult m-am spălat. Apoi m-am vopsit ciocolatiu Unde îmi crescuse părul mia ieșit un fel de blond-roscat,iar la vârfuri un saten inchis. Aș dori să am părulmai deschis. Se poate fără decolorant? Apucase o femeie în stația de tramvai să îmi explice,dar a trebuit să plece și nu a apucat... Va rog, dacă aveți idei...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am înţeles că dacă îţi speli părul cu ceai muşeţel se deschide, iar dacă îl speli cu ceai de nuc se închide. Am o prietenă care a încercat cu cel de nuca şi arăta că şi cum s-ar fi vopsit.Eu zic să încerci cu muşeţel, nu ai ce pierde.

| AliBaba11 a răspuns:

Eu mi-am decolorat parul cu suc de lamaie (ti-l decoloreaza 1-2 noante)
1 iei o lamaie si o storchi dupa amestechi cu putina apa
2 aplici pe par
3 stai 30-60 min
4 te clatesti
5 gata