| secre1girl a întrebat:

Daca am un dinte mai stramb(unu de langa cei din mijloc) cum as putea sa rezolv problema in a fara de am pune aparat dentar, pote o metoda mai ieftina?

Răspuns Câştigător
| MirunaC a răspuns:

Daca nu se vede foarte tare lasa-i asa doar ca va trebui sa ai foarte mare grija sa nu se carieze.Crede-ma eu am avut dintii strambi si am aparat dentar acum, s-au indreptat perfect.Merita pretul si efortul.Vei avea un zambet incredibil.Costa aproximativ 16 milioane cel mai ieftin dar repet, merita.Nu am auzit de nici o metoda exceptand aparatul dentar.

5 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Exista doua modalitati:
-scumpa sau mult mai scumpa
Deci, cea mai "ieftina" este aparatul dentar.Si cel mai eficient, adica daca ai un dinte stramb, ii indreapta pe toti.Dar, cea mult mai scumpa e inlocuirea sau sa il scoata si sa il puna din nou.Care costa zeci de milioane.Adica na, mama mea si-a schimbat 2 dinti ca erau strambi si a platit 21 de milioane! Deci, aparatul. Funda?big grin

| anss23 a răspuns:

Dar tu ce crezi, ca poti sa iei un cleste si rezolvi treba?!hee heeNu poti fara aparat dentar.

| Dollicious a răspuns:

Si eu am o problema asemanatoare.Pana acum ceva timp nu am avut nicio problema cu dintii strambi! Dar a trebuit sa merg la dentist din cauza unei masele care ma durea ingrozitor, si acolo surpriza a gasit o gramada de carii, nu doar la masele, ci si in spatele dintilor din fara(de sus) care nu se putea sesiza fara oglinda aceea mica cu coada! Mi-a reperat toare problemele dar la scurt timp am observat ca unul din cei doi incisivi de sus pare mai scurt, dar inainte nu era asa! Apoi cu limba mi-am dat seama ca ce toti ceilalti i-a impins in fata cand mi-a tratat cariile(cu freza) iar pentru ca la acel dinte nu a facut prea multe a ramas asa! Insa nu se observa tare, doar daca esti atent! deci si la tine, daca nu se observa tare, nu-i acorda prea mare importanta! Si daca se vede, cred ca unica solutie, si cea mai ieftina va fi aparatul dentar, vrei nu vrei!happy

| AntiManeleProRap a răspuns:

Daca are loc sa se duca mai in spate,adica la locul lui,ai putea sa impingi cu limba sau cu degetul catre zona unde ar trebui sa fie, si s-ar putea sa se indrepte, eu asa am facut si de vreo 4 ani pot sa vad diferente mici.

| ghost47 a răspuns:

Cum pot deschide o usa fara a o atinge?