| Cristipv a întrebat:

Dacă după decolorare de vopsea neagra parul se face portocaliu, te poți vopsi prinde culoarea?(parul meu natural blond)

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa vopsirea parului cu culori foarte inchise: maro inchis au negru de obicei nu te decolorezi pana nu scapi de vopseaua neagra (cam 5-6 luni), fiindca se arde si pigmentul "prea" negru, nu va scoate niciodata parul blond, necesitand inca o decolorarea sau vopsire, care te-ar putea lasa fara par, declansand o cadere masiva de par ori un par atat de ars, ca se va rupe si cade singur aratand ca o matura uscata in cap.
Ce poti face acum?
Tuns parul foarte scurt si lasat sa creasca natural, ca sa se regenereze.
Iar pe viitor, pastreaza-ti culoarea naturala care este mult mai frumoasa si potrivita tenului tau, decat negru, care-i specific creolilor, sau celor de alta etnie.