| AndreeaRullz a întrebat:

Daca folosesc baza de machiaj fondul de ten nu intra in piele si nu-mi strica tenul? eu folosesc fond de ten foarte rar...doar la ocazii...merita sa-mi cumpar baza de machiaj?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Daca este adevarat ca ai,,, varsta de 14ani, te-as sfatui in locul la "baza de machiaj" sa-ti cumperi unwinking"cartus" de musetel sau orice produs naturist, nu mai produs de machiaj NU!- asadar, si sa te speli cu "el"(musetelul), pana vei realiza ca te-ai scapat de o anumita imperfectiune a pielii(acnee, banuiescwhistling ),,, la care - vei constata pe propia piele ca, te-ai "scapat" happy intr-un fel sau altulwinking de acele imperfectiuni, si mai ales de asa zisele, produse de machiaj, ce fac doar sa-ti imbatraneasca fata si sa-ti astupe "porii"; produsele cosmetice, atentie!- dau evolutie spre aparitia la acnee, si nu numai...

2 răspunsuri:
| lololololol a răspuns:

Hmm, la 14 ani nu ti'as propune sa te dai cu fond de ten. iti imbatraneste pielea. Dar atata timp cat e odata pe luna si nu mai des, e ok. Nu se merita sa cumperi baza de machiaj la varsta asta.

bafta.

| bianca2010is a răspuns:

Nu, nu intra sub piele dar conteaza sa cumperi.