| mefree2fly a întrebat:

Daca folosesti ulei de ricin pentru gene mai lungi. nu are nimic daca iti intra in ochi? sau daca te faci inainte de culcare, nu are nimic daca dormi cu el pe gene? as vrea sa-mi cumpar si eu, dar nu stiu ce efecte secundare are.

4 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna. uleiul de ricin se foloseste pentru par, unghii, sprancene si gene.am folosit ulei de ricin pentru gene si ma dadeam seara cu o periuta veche de la un rimel; cateodata ma dadeam cam mult si incepeau sa ma usture ochii, dar daca nu exagerezi atunci e bine.eu zic sa folosesti o periuta de la un rimel, sa te dai putin pe gene seara inainte de culcare.asa e recomandat.

| mefree2fly explică:

Si cum aplic uleiul? pe varfurile genelor sau de la radacina?

| princess_1786 a răspuns:

Eu stiam ca uleiul de ricin este folosit pentru sprancene nu pentru gene ...nu cred ca are efect asupra genelor pupici

| refugiuDD a răspuns:

Nu e tocmai bine daca iti intra in ochi.in cazul acesta clatesti foarte bine cu apa.Eu zic sa nu il aplici inainte de a dormi, pe timpul zilei ar fi mai indicat si ai putea sa il aplici cu o periuta de rimel, poti sa il aplici si pe sprancene.totodata este bun si pentru regenerarea parului, e indicat in caderea parului.Sa nu il bei pentru ca are efect laxativ, nu e toxic doar daca inghiti semintele de ricin.