| FallingRain a întrebat:

Daca imi fac parul cu rosu castelani la cate spalari tine? Parul meu este vopsit blond si destul de deschis la culoare. Cat de aprinsa va fi culoarea finala? Si cat costa?

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Pe părul blond natural nu ştiu cât de bine o să se vadă. Pe cel vopsit, s-ar putea să prindă mai bine.
E posibil să-ţi iasă o nuanţă asemănătoare cu http://www.latesthaircolorideas.com/......Didea1.jpg
Dar asta depinde de felul cum o aplici. Dacă pui soluţia aşa pe păr şi o aplici de 2-3 ori, s-ar putea să iasă aşa. Dacă vrei ceva mai şters, un roz, spre exemplu, amesteci roşu castelani + balsam de păr, aplici şi dimineaţa următoare te speli doar cu apă.(eu prefer să aplic fără balsam)
Şi rezistă până la 10 spălări, dar s-ar putea să rămână o urmă roz pe păr, care va dispărea după alte spălări.

Roşu castelani costă între 3 şi 5 lei, şi-l găseşti la farmacie. La fel şi violet de genţiană şi albastru de metil.

| Alexutza25 a răspuns:

Vei avea o culoare foarte aprinsă în cap dacă zici că eşti blondă! Pe deasupra, vei ieşi ori un roz spre roşu, ori un roşu aprins, se va vedea super!
De costat, la farmacie este cam 4 lei. Să îţi iei mai multe, cam 2-3 să îţi ajungă.
Aşa nu ţine mult, cam într-o lună sau poate chiar mai puţin se duce culoareabig grin