| Girip_Gabriela_1999 a întrebat:

Daca imi fac suvite cu violet de gentiana si pe urma a 2-a zi imi indrept parul cu placa nu o sa mi-l arda excesiv? Mentionez ca folosesc placa o data pe luna.

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu ţi-l arde, dar se murdăreşte placa de violet de genţiană. Înainte de placă foloseşte un spray sau ceva pentru protecţie termică şi un produs pentru fixarea culorii (pentru păr vopsit). De preferat după ce îl îndrepţi să aştepţi vreo 5 minute şi apoi bagi mâna în el, îl piepteni sau ce mai faci tu şi apoi dai cu fixativ.

| Frrramboise a răspuns:

Daca ai decolorat suvitele respective inainte sa alici violet de gentiana parul tau va fi oricum degradat. Daca ai parul sanatos nu ai cum sa il degradezi foarte tare daca iti dai cu placa odata pe luna cum ai zis. Ai grija sa iti dai cu protectie pentru par inainte sa il indrepti ca sa nu il arda excesiv.

| FlippyFlippy a răspuns:

Nu cred dar cel mai bine ar fi sa te duci la un magazin si sa ceri ceva spray de dat pe par inainte sa in dai cu placa pentru a nu se arde. smug

| Sonny1994 a răspuns:

Poti folosi un spray cu protectie impotriva caldurii.

| restroccck a răspuns:

Nu nu o sa til ardahappy

| MadaGiurea a răspuns:

Eu mi-am facut suvite cu violet de gentiana si cu albastru de metil. Sa stii ca violetul se sterge pe orice, haine. si eu mi-am facut parul cu placa dar nu l a ars foarte rau. depinde ce placa ai.