| Tanasiri a întrebat:

Daca sunt vopsita cu violet de gentiana si îmi îndrept parul cu placa, acesta se va deteriora/arde mai repede?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e chiar așa o tragedie, nu te mai lua după toate comentariile alea.
In primul rând ai aplicat violetul pe parul natural sau vopsit/decolorat? Eu mi-am făcut parul mov avându-l decolorat și intr-adevăr am observat ca violetul usucă puțin parul, dar doar puțin, bineînțeles a contat și ca aveam deja parul oarecum uscat. Am folosit placa și nu se vedea o deteriorare la el.
Placa intr-adevăr arde parul dar nu sa o folosești la 230 grade. Daca ai par subțire nu urca de 160 grade și nu va păți nimic dacă nu faci abuz.

| BlackRose03 a răspuns:

Placa arde firul de par.
La propriu de ars n-o sa-ti ardă, dar ti se va subtia firul si se va rupe cu usurinta.
Dupa o singura utilizare nu cred ca vor aparea consecinte, dar vopseaua va trece de la sine, nu ar trebui sa risti.

| Kiwibibilă a răspuns:

Presimt ca o sa fii nevoita sa iti tunzi parul scurt cat mai repede.

| Tanasiri explică (pentru Kiwibibilă):

As dori sa stiu, de ce?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru Tanasiri):

Nu ştiu, aşa au ajuns toate prietenele mele care fac ca tine.

| PsyhoChild a răspuns:

Acel violet dispare de la sine foarte rapid.Am avut doua fete in clasa care au avut parul asa si intr-o saptamana nu au mai avut culoarea aceea,

| Tanasiri explică (pentru PsyhoChild):

La mine este un mov închis ...cred ca va tine 2 saptamâni

Răspuns utilizator avertizat