| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma dau cu rimel, imi stric genele?

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Cine a ai spus'o si pe asta ca rimelul strica genele?laughing Bineinteles ca nu. Stiinta a evoluat atat de mult incat produsele de pe vremea bunicii despre care se spune ca sunt daunatoare rideaza imbatranesc si alte chestii de genu au devenit atat de bune incat ajuta pielea/ Rimelul de ex cel cu 2 capete cel alb si cel negru in primul rand intareste genele. sunt multe mascara care ajuta genele si la face bine.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

DepindewinkingDaca vei folosi un rimel bun nu ai de ce sa iti faci griji happy
Dat totusi nu te da in fiecare ziwinking

| princess a răspuns:

Nu am mai auzit treaba asta pana acum...straight face oricum parerea mea este ca nu ti le strici, din contra o sa ai niste gene mai lungi si frumoase!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Depinde si de rimelwinking.

| Deea dYdY a răspuns:

Genele protejeaza ochiul de praf si impuritatile care ar putea sa intre in contact cu acesta.Deci rimelul le-ar ridica in sus, iar acestea nu ar mai putea oferi protectie ochiului. Dar eu nu sunt contra rimelului, el iti da conturarea ochiului si te face mai frumoasa, incearca fara frica!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nu, nu ti se va strica genele deloc.

| ruxy_4595 a răspuns:

Ma rog fiecare cu parerea lui desii voi fi criticata iti voi spune ca DA iti strici genele INDIFERENT de marca rimelului cel mai bine e sa intrebi pe cineva cu specialitate in domeniu ca sa te convingi eu una folosesc rimel de multi ani am incercat de la cele mai putin cunoscute la cele mai stronghee hee si cu timpu sti ce am observat ca numai sunt dese cad des si tot asa mai bine lasale naturale parerea meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, pentru ca acum sunt produse foarte bune cu protectori, vitamine, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nope, nu-i adevarathee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu, cu condiția să te demachezi în fiecare seară și pentru a le avea sănătoase de-a lungul timpului, o dată pe săpentruămână aplică pe ele ulei de ricin cu o perie de un rimel care nu-l mai folosești (peria trebuie să fie spălată în prealabil).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de care!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti le strici daca nu te demachiezi.la fel si cu tenul.demachierea este foarte importanta in ritualul zilnic de infrumusetare al unei fetehappy

| dyanna_3180 a răspuns:

Nu chiar deloc`... daca nu faci exces d acesta nu este nici`o problemahappy