| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma machiez imi imbatraneste pielea, daca ma vopsesc mi se strica parul?

Răspuns Câştigător
| elleme a răspuns:

Machiajele ieftine da, pot face asta! Si vopseaua de par. eu cred ca nu are ce sa iti faca asa de grav... Imi spunea cineva ca dupa ce se vopseste firul de par este mai tare si mai rezistent. Deci asta e parerea mea, dar nu este bine sa te vopsesti daca ai sub 16 ani! Asa consider eu!
Succes!

10 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Daca nu te demachiezi seara iti imbatraneste pielea, restul sunt mituri prostesti de la niste babe comuniste

| georgiana999 a răspuns:

Doar machiajurile care se iau usor de pe fata si sunt super cremoase acelea nu ataca pielea decat restul fardurilor, cat despre vopsea adica il vopsesti la luna normal ca o sa chelesti la 30 de ani deja

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi,numai belele...nu mai poti sa misti un deget...winking

| denisa123456 a răspuns:

Demachierea pe fiecare seara e cel mai bun remediu ca pielea sa nu iti imbatrneasca.Eu ma demachiez de cel putin 2 ori pe zi.Eu nu cred ca pot imbatrani daca nu le folosesti in exces.Cat despre vopseaua de par eu sunt hair stylist, si iti recomand sa iti cumperi vopsea de la salon profesionala, ca acelea de le gasesti in toate magazinele nu sunt profesionale, si nu fac decat sa iti atace parul. bafta

| tmteo a răspuns:

In concluzie..esti o stricata. daca orice ai face nu-ti iese bine

| anamaria8811 a răspuns:

Heyhappyda sa stii ca asta depinde si de tine, cel mai important sa nu exagerezi cu fon de ten sau pudra nu trebuie sa pui foarte mullt si in fiecare zi sa te demachiezi inainte sa te pui la somn. Poti sa te mai dai in fiecare zi cu o crema hidratanta.Cu vopsea nu stiu ce sa zic eu mam vopsit mai demult si sincer mi-o cazut parul si era foarte nasol, de cand am lasat parul meu natural si folosesc sampoane speciale mi-o mai revenit.trebe sa ai griji si cu placa daca folosesti, sa nu folosesti des si sa te dai cu o solutie care te protejeaza parul happysper ca te-am ajutathappy

| DuckShooter a răspuns:

Si nu trebuie sa exagerezi cu machiajul... nu uita de demachiere

| rutare a răspuns:

Da...depinde si ce produse folosesti.incearca sa eviti produsele ieftine. funda?big grin

| Costeschi_Maria_1990 a răspuns:

Depinde de calitatea lor.Trebuie sa folosesti produse cat mai adecvate tipului tau de par/ten.In legatura cu machiajul, un alt lucru important este ca machiajul sa nu fie o masca. Daca te vopsesti pentru prima oara cauta vopsea de la Wella sau oricum marci bine cotate.
Sper ca te.am ajutat!:*

| biancutzabia14 a răspuns:

Daca iti pui un machiaj simplu nu cu culori stridente si te demachiazi la timp nu ti se inbatraneste pielea. Dar totusi sunt o multime de creme anti riduri happy. Iar daca te vopsesti DA iti strica parul. happy funde plizzsad