| anonim_4396 a întrebat:

Daca te epilezi cu lama pe mana si picior ce se intampla? Este recomandat?

30 răspunsuri:
| mona a răspuns:

nu se intampa nimic, iti creste parul mai des si mai repede

| pwp a răspuns:

Iti creste mai mult.

| NevastuicAaA a răspuns:

Cica ar creste mai repede parul.
Recomandat este sa te epilezi cu ceara, dar doare tare.
Cu ceara creste urat parul inapoi.
Poti sa folosesti ce vrei tu.Ai grija la alunite sa nu le tai.

| Iubibilăă a răspuns:

Off! Nu stiu ce sa fac. m-ati ajutat toti! V-as da la toti funda. dar nu pot! sad

| Against a răspuns:

Stiu persoane care fac asta, si inca traiesc, deci, clar nu mori.

| Iubibilăă a răspuns (pentru Against):

Da dar acum am inteles ca nu e recomandat!

| biscuiteletau a răspuns (pentru Iubibilăă):

Perfect laughing. 1. Cu lama nu e bine [si nici crema epilatoare nu mi se pare cine stie ceoh go on] si 2.Cu ceara doare ca dracu' laughing.

| Against a răspuns:

Lama pe mana nu as recomanda, dar poti folosi benzi sau ceara, ori mergi la farmacie si gasesti crema, este mai sigur asa. Pe picioare aceeasi poveste, insa pe picioare este ok si lamahappy

| Alexaaandraaa a răspuns:

Mă fac cu lama pe picioare/mâini, ce să se întâmple?laughing Serios? Sunt ok. smug

| Iubibilăă a răspuns (pentru Alexaaandraaa):

Pai citeste raspunsurile de sus si o sa vezi ce se intampla happy

| kx123 a răspuns:

Pe maini clar nu. Doar nu vrei sa ai mult mai mult par si mai gros. deci pentru maini nu este recomandat.

| mel24 a răspuns:

Pe picioare mai merge, dar pe mana ce dracu!

| biscuiteletau a răspuns:

Esti baiat?

| Iubibilăă a răspuns (pentru biscuiteletau):

Sunt fata...se vede dupa poza si numewinking

| ChemoshRDB a răspuns:

Nu, foloseste crema depilatoare, ceara sau epilator. Daca folosesti lama o sa arati ca o maimuta

| PooChai a răspuns:

Ia nastere o padure...laughing

| Iubibilăă a răspuns (pentru PooChai):

Pai sa stii ca daca nu fugi de aici i-a nastere un rechin care te poate manca laughing

| PooChai a răspuns (pentru Iubibilăă):

I'm on my waylaughing

| dianadiana14 a răspuns:

Pe mana?! Nu ti-as recomanda, ar creste si s-ar vedea cam naspa...Pe picioare e ok, mai ales iarnabatting eyelashes Funda?

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

sa nu dai cu lama pe mana! o sa regretiii! funda? te rooog!

| Rebbeccca a răspuns:

Nu este deloc recomandat! Ar fi recomandat un epilator! Daca te faci cu lama pe mana o sa arati ca o "maimuta", scuze dar asta e adevarul, in schimb, pe mana te poti face cu ceara! Sper ca te-am ajutatwinking

| Elly0504 a răspuns:

Nu se intampla nimic...dar daca te faci cu lama o sa ti se faca mai des parul si mai gros firul..mai bine te faci cu epilatorul

| ioana0013 a răspuns:

Daca te epilezi cu lama, parul creste mai repede si nu mai e moale la atingere.Eu iti recomand sa te faci cu ceara.

| Azazaa a răspuns:

Pai. parerea mea este ca, ceara epilatoare este mult mai buna decat lama. mai ales daca vrei sa te faci pe maini, sa nu folosesti bigu' vei regreta dupasad pe piceoare da. este cat de cat acceptabil.

Concluzie : Nu folosi lama daca vrei sa te faci pe maini..lama o folosesti decat pe piceoare.

Bafta:*

| Iubibilăă a răspuns (pentru Azazaa):

Multumesc kiss

| Azazaa a răspuns (pentru Iubibilăă):

Npc:*:*:*

| OnlyTheScript a răspuns (pentru Azazaa):

De ce sa nu folosim lama pe maini? ...adica la ce va referiti cand spuneti ca parul va creste mai des si mai gros? ..adica va fi mai mare sau cum?( eu am facut asta si sunt cam speriata)

| alexboyalexboy a răspuns:

Daca te epilezi cu lama pe mana o sa trebuiasca sa te epilezi mai des si o sa fie tot mai mult parhappy pe picior hai ca mai merge.

| danyparvu a răspuns:

Iti creste parul foarte repede nu ti-as recomanda asta mai bine cu crema epilatoare, ceara sau benzi dinacelea

| Catyecaterinapupicdragut a răspuns:

Nu este recomandat sa te epilezi pe mana. Daca ti-a aparut mult par pe picioare si e inestetic nu se intampla nimic doar ca iti va creste mai mult dupa aia si ar trebui sa te epilezi mai des.