| PikaISenpaii a întrebat:

Daca vreau sa-mi fac constructie, imi pot pastra unghiile naturale sau trebuie neaparat taiate? Nu le-am taiat de 3 luni si nu-mi doresc sa ma despart de ele dar in acelasi timp mi se par prea scurte pentru o manichiura semi, eu fiind adepta unghiilor lungi. Deci, imi pot face constructie lasandu-mi unghiile intacte sau afecteaza cu ceva?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce fel de constructie vrei sa-ti faci? De caramida, paianta sau gresie?
Ce treaba au unghiile cu "constructia"?
Ce-i aia "constructie"?

| IceRope a răspuns:

Nu se dă autorizație de construcție dacă ai unghiile netăiate. De fapt, nu cred că treci de PUZ.

| Scorillo a răspuns:

Daca vrei sa faci o constructie, ai nevoie de unghii scurte - eu nu am vazut constructori cu unghii de 3 luni pe schele.
Daca tu nu le-ai taiat de 3 luni nu gauresti hartia igienica (intreb pentru un prieten) sau te referi la unghiile de la picioare (cumperi cizme de cauciuc cu 5 numere mai mari)
Chelului tichie de margaritar ii trebuie (in loc de casca de protectie)

| Salontanul a răspuns (pentru Scorillo):

E vorba de alta "constructie" pe unghii nu sa-si construiasca casa. https://www.xpertbeauty.ro/......-unghiilor

| Scorillo a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc pentru lamurire. Eu de unde sa stiu ca constructie e referitor la unghii Eu credeam ca e referitor la betoane, case, si alte d'alea. Trebuia sa stiu ca daca zicea de silicon, nu era vorba de ala sanitar. E niste chestii...

| IceRope a răspuns (pentru Scorillo):

laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Scorillo):

laughing Asta e! Trebuie sa invatam si noi, astia mai "vechi", noutatea limbajului si faptul ca tinerii nu stiu sa explice complet o idee. Asta-i viata.

| bbb0 a răspuns:

Dacă vrei sa îți faci constructie cu gel o sa îți taie manechiurista unghiile și o sa îți puna șablon și ți le poate face și mai lungi, dar dacă nu vrei sa le tai, poți sa îți faci gel pe unghia naturală, dar o sa fie unghia la mărimea pe care o ai acum