| Ava1231 a întrebat:

Cum preferati ca o fata sa aiba unghiile?
Scurte, lungi?
Naturale, cu oja?

31 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sâni si fund. Unghiile te zgarie pe spate.

| danbnz a răspuns:

Scurte, naturale, ingrijite, cel mult lacuite.
Nu e primul lucru care ma intereseaza la o femeie dar daca are gheare de vrajitoare in culori turbate devine neinteresanta instant, indiferent de cum arata restul "ambalajului".

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu foarte lungi, cu oja.
Nu sunt atent la unghii, dar cand o tipa le are misto, le observ.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent.

| Lukasssz a răspuns:

Nu conteaza

| wildthing a răspuns:

Nu-mi pasa. Nici nu le observ.

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Dar ce observi la fata?laughing

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Chipul, parul, fundul, picioarele, sanii, etc... happy

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Etc? Ce ins etc? Prin etc de ce nu as intelege ca si unghii?
Si daca n are sani si fund? Si daca are parul subtire si rar?

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Am scris etc pentru ca mai sunt si altele, cum ar fi dintii, postura, vocea...dar mi-am zis ca nu voi sta sa le enumar pe toate. Unghiile daca sunt, sunt undeva pe la coada listei. Tu intrebi acum ce se intampla daca nu are sani si fund. Nu pot sa-ti dau un raspuns clar. E vorba de un cumul, de o combinatie de insusiri care da un rezultat care-mi e mie pe plac. Sanii? Chiar nu-mi doresc sa-i aiba mari, ci sa fie delicati, de dimensiune medie. Fundul? Cu siguranta nu trebuie sa fie mare...nu suport femeile cu fundul mare. Parul? Nu prea ma uit la calitatea lui, dar cu siguranta nu trebuie sa fie scurt, nu suport femeia tunsa scurt. Se poate discuta la nesfarsit. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Ava1231):

Daca n-are sani sau fund sa-si puna silicoane iar daca are par subtire si rar sa se tunda la chelie si a rezolvat problemele sau...implant de par pentru un par mai des.

| Ava1231 explică (pentru Drimmero):

Haha, am si ras
Ce glume de rahat

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Si cu dintii si cu vocea ce ai?laughing)
Ok, cu sanii am inteles
Cu fundul nu prea...cica "nu suport femeile cu fundul mare" laughing) pai cum sa fie?
Ok, nici mie nu imi place femeile tunse scurt...dar parul subtire e naspa...din pacate

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Ce am cu dintii si cu vocea? Nu-mi plac dintii lipsa sau prea strambi. Nu-mi place femeia cu vocea groasa. happy Cum adica "pai cum sa fie?" O spui de parca toate femeile au fundul mare sau ca asa ar trebui sa fie ca sa fie atragator. Imi doresc sa fie un fund mic/mediu, dar bombat, lucrat la sala.
Cand am vorbit despre par, am considerat ca e implicit ca pe langa faptul ca nu imi place sa fie scurt, de asemenea nu imi place sa aiba "defecte de fabricatie" vizibile. happy

| Drimmero a răspuns (pentru Ava1231):

Tu ori trollezi ori chiar esti atat de naiva incat sa te adancesti in complexe astea, daca ai sanii sau fundul mic nu stiu ce ai putea face pentru ca cresterea lor e determinata genetic, la fel si in cazul parului, la par mai poti interveni optand pentru tunsori care sa dea o falsa iluzie de par cu volum, bineinteles sa te avantajeze tunsoarea respectiva pentru o tunsoare nereusita e mult mai rea decat un look de care te-ai plictisit si vrei sa-i faci o schimbare.

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

De parca ii vina femeii cum are vocealaughing
Pai lasa dintii sa fie si strambi, ok, nu ft strambi dar ce atata dinti drepti
Pai toti vor femei cu fundul mare laughing
Realizezi ca esti super pretentios, nu?

| Ava1231 explică (pentru Drimmero):

Am sanii maricei si fundul mic. Fundul imi place sanii nu.
Si par subtire
Is urata si realista, nu naiva

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Din punctul meu de vedere, e o moda indusa artificial asta cu fundul mare. Pe vremuri, la cele cu fundul mare nu se uita nici dra@cu. Ceea ce se intampla in ultima vreme cred ca e un experiment facut de mogulii social media, sa vada daca-i pot influenta pe fr@ieri in privinta gusturilor, cum ar fi fundul femeilor. happy Eu pe femeile cu fundul mare, le asemuiesc cu vacile...si la fel si pe cele cu sanii prea mari. happy

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Tu vrei fotomodele
Tu esti fotomodel? Esti si tu slab? Inalt?
Desi am spus ca nu imi plac sanii si fundul mare e ciudat sa le aseaman cu vacile...sunt totusi oameni... poate nu au vrut sa fie asa. Eu spre exemplu chiar nu imi doream sani mari, chiar nu aveam nevoie de ei.

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Dar chiar e urat fundul mare, doamne, ce bine ca il am mic!

| Drimmero a răspuns (pentru Ava1231):

Daca tu asa zici...nu te contrazic.

| wildthing a răspuns (pentru Ava1231):

Noi vorbeam aici despre cum ar trebui sa fie o femeie care sa-mi placa...nu despre ce femeie as merita eu. happy Nu as merita un fotomodel, pentru ca am la randul meu o multime de defecte. Sunt slab, sunt super fit, pentru ca fac sport, dar am alte insusiri care ma trag in jos.happy Eu nu am vrut sa jignesc pe nimeni atunci cand am spus ca le aseman cu vacile. Asta simt, asa le vad eu. Despre asta e vorba aici, nu? Sa vorbim sincer si direct, fara sa ne invartim dupa cires. Nu? happy

| Ava1231 explică (pentru wildthing):

Ce înălțime ai?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ava1231):

Pari cam extremista.

Nu totul se rezuma la un singur lucru in crearea relatiilor (bani, aspect fizic - in cazul tau -, vicii, etc.). In realitate, e o amestecatura dintre toate aceste trasaturi.

Nu ai bani multi, compensezi prin felul in care arati, poate. Nu arati bine, compensezi prin a fi carismatic.

Ce atata "am par subtire, am nu stiu ce parte a corpului nu stiu cum"? Ok, le ai si poti sa contrabalansezi modul in care esti perceputa de ceilalti prin altceva, ca de exemplu prin caracter.

| Ava1231 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

As vrea sa ai dreptate insa... ce sa mai discutam, cand esti urat esti urat... ce barbat s ar uita la o femeie cu parul subtire? Serios, nimeni.
Daca nu esti frumos, n ai sanse la fericire

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ava1231):

Ha! S-o crezi tu. Am avut vreo 2 colege in liceu care nu aratau deloc bine, dar ghici ce.
Una dintre ele era prietenoasa, saritoare si ne inviora pe toti pe afara, cantand la chitara, asa ca era placuta de celelalte persoane.
Cealalta buna la invatatura, vorbareata si amuzanta.

Asa ca si-au gasit gagici. Nu trebuie decat sa pui in valoare lucrurile la care esti buna, nu sa iti exagerezi defectele.

| Ava1231 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Chiar si au gasit gagici?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ava1231):

Da, nu sunt singure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normale, nevopsite

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Naturale fără falsuri