| amalia125 a întrebat:

Dau fundita celor care stiu sa-mi spuna 15 firme de parfumuri.

Răspuns Câştigător
| PufffRozzz a răspuns:

Hugo Boss
Boss No. 6 a fost lansat de Hugo Boss in 2000. Este un parfum ascutit, oriental si lemnos cu note de pergamuta, scortisoara, vetiver si cedru

Carolina Herrera
Un parfum de durata, neconventional cu note florale si de mosc. O aroma inovatoare ce confera o tenta de feminitate, discretie si incredere.

Lacoste
Sunt conceput pentru femeia care iubeste stilul natural, sportiv. Olfactiv o aroma feminina minunata, un parfum energizant si dinamic.

Chanel
Allure reprezinta explorarea in cadru unui parfum a notelor de pergamuta, iasomie si cedru. Imbogatit cu arome de vanilie, lemn de santal si chihlimbar este un parfum excelent de seara.

Kenzo
Sunt un parfum impodobit cu emblema Kenzo: un elefant, simbol al fortei, impozant dar si intelept si bland. Olfactiv sunt un oriental tare care te va invalui de aroma de patchouli, vanilie, si...

Giorgio Armani
Emporio Armani Diamonds for Men a fost creat de perfumierul Jacques Cavallier de la Firmenich. Mirosul acestui parfum este unul deosebit alcatuit din combinatii suprinzatoare, intr-un contrast de note.

Jean Paul Gaultier
NEW 2007! O revelatie in materie de parfumuri a casei Jean Paul Gaultier cu un amestec floral al moscului exuberant cu clasicul Le Male

Dolce Gabbana
Un parfum uluitor, coplesitor si irezistibil, asemeni poftei de viata. Surprinzator si colorat, isi extrage esenta din vigoarea data de citricele siciliene si si din aroma energizanta de mar

Davidoff
Apa de toaleta Silver Shadow 100 ml, cu note de Amber, Oakmoss, Saffron, Patchouli, Orange, Coriander, Cedar Leaves.

Cacharel
Amor Amor este un nectar de fructe florale pentru femeile tinere care caută iubire si aventura. Principalele notele sunt: roz greipfruit, mandarine, Malati de flori (Malati este o aroma Indoneziană...

Chanel
Parfumul incadrat in familia "Semi ambrat floral" se afiseaza cu voluptate prin tonalitati cuir, inflexiuni ambrate, nuante lemnoase, note picante, flori pentru eleganta

Lacoste
Apa de toaleta Lacoste Essential 125 ml, parfumuri Lacoste Essential cu note de Tangerine, Bergamot, Tomato Leaves, Cassis, Black Pepper, Rose, Patchouli, Sandalwood, Wood Accord, parfum Lacoste...

Givenchy
Aparitie 2009 a casei Givency, culoarea parfumului aminteste de efervescenta sampanie roz, iar aromele sale au menirea de a aduce o imbatare a simturilor, prin note senzuale, feminine si luxoase...

David Beckham
Intimately Beckham she, primul parfum feminin care poarta semnatura Beckham, transmite esenta Victoriei, stilul elegant, apropiindu-se foarte mult de femeia multi-talent

Azzaro
Sticla de la parfumul Azzaro Couture a fost creată în formă de inel, care a fost inspirat de pictura lui Salvador Dali. Schema de culoare a fost schimbat de la negru la alb, şi este îngustata...

Nina women
Nina Ricci
O moderna "coada de zana". Recomandat tuturor fetelor tinere pentru a surprinde si a fermeca intr-o lume unde visele devin realitate. Un parfum feminin si seducator.

Love in Paris - Fleur de Pivoine
Nina Ricci
Un parfum floral de vara. Gramaj: 80 ml Dama

DKNY
Donna Karan a lansat versiuni de vară limitat de mere super populare verde. Acest parfum pentru femei vine într-o sticlă verde si este o bucurie, versiune mai proaspăt decât compoziţia...

Lancome
După succesul de Hypnose pentru femei, Lancome a lansat versiunea masculina a acestui parfum intr-o sticla similara. Actorul Clive Owen este imaginea parfumului Hypnose Homme

Roberto Cavalli
Pentru Roberto Cavalli sarpele este senzual si reprezinta toate evolutiile sale in stil si moda. Un parfum relaxant, floral si fructat. Recomandat: casual.

Carolina Herrera
Lasat in octombrie 2007 Carolina Herrera Ch este un parfum racoros - floral. Recomandat pentru orice varsta se potriveste perfect in zilele insorite.

Lancome
Peut-Etre a fost creat în 1937 de Nathalie Lorson, şi lansat în 2008. Esente de liliac, iasomie si iris. Apa de parfum

10 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Pai firme de parfumuri sunt multe, uite aici:
* Agent provocateur
* Aramis
* Azzaro
* Banana Republic
* Boucheron
* Burberry
* Bvlgari
* Cacharel
* Calvin klein
* Carolina hererra
* Cartier
* Cerruti
* Chanel
* Christian dior
* Davidoff
* Dkny
* Dolce and gabbana
* Elizabeth arden
* Emanuel ungaro
* Escada
* Giorgio armani
* Givenchy
* Gres parfums
* Gucci
* Guerlain
* Guy laroche
* Hermes
* Hugo boss
* Issey miyake
* Jean paul gaultier
* Jennifer lopez
* Jil sander
* Joop
* Kenzo
* Lacoste
* Lancome
* Lanvin
* Lolita lempicka
* Mango
* Miss sixty
* Mont blanc
* Morgan
* Moschino
* Nina ricci
* Oscar de la renta
* Paco rabanne
* Prada
* Roberto cavalli
* Rochas
* Thierry mugler
* Versace
* Yves saint laurent

| dydy1 a răspuns:

Hugo boss.adiddas,lacoste,dolce gabbana, armani, chanel, okni, david beckam, naomi cambelle, celine dion, beyonce, britney spears, avon(are parfumuri minunate), oriflame, faberlic, robert cavvali astept fundita:d

| NoMusicNoLife a răspuns:

1. Dolce & Gabana

2. Adidas

3. Hugo Boss

4. Giorgio Armani

5. Lancome

6. Carolina Herrera

7. Christian Dior

8. Chanel

9. Gucci

10. BVLgari

11. Nina Ricci

12. Mexx

13. Versace

14. Kenzo

15. Paco Rabanne

| Ancutss30 a răspuns:

Dolce Gabbana, Little White Dress, Carolina Herrera, Hugo Boss, Lacoste, Pur Blanca, Tresselle, Emporio Armani, Chanel-Coco, Serpentine-Roberto Cavalli, Giorgio Armani, Fleur du Male, Allure Homme, Silver Shadow, Amor-amor, David Beckam, Celine Dion, Givency.Christian Dior. FUndA?

| Ancutss30 a răspuns:

Nu dai funda la nimenilaughing?

| Fundă25 a răspuns:

Buna!

15 firme de parfumuri, zici: thinking
1. Channel
2. Dolce & Gabbana
3. Armani
4. Escada
5. Armani
6. Lacoste
7. Lanvin
8. Versace
9. Kenzo
10. Dior
11. Burberry
12. Davidoff
13. Cacharel
14. Cloé
15. thinking Calvin Klein

Un an nou fericit si toate cele bune.

| haiZI a răspuns:

Hugo boss, lacoste, channel, carrolina herrera, giorgio armani, dolce gabbana, kenzo, nina ricci, david beckham, roberto caballi, azzaro, givenchi, dkny, davidoff, cacharel, jean paul gaultier, bvlgari, valvin klein, cartier, cerruti, cristian dior, cristina aquilera, escada, gucci, paco rabanne, prada, valentino, versace, cristal, guerlain.

| βσσblėėŝ_3748 a răspuns:

D&g, adidas, gucci, lacoste, oriflam, prada, versace, georgio armani, today tomorrow, passion dance,. B. U., blue, pros sport, celebre,

| Diana3 a răspuns:

1.Chanel
2.Dolce & Gabbana
3.Christian Dior
4.Ralph Lauren
5.Carolina Herrera
6. Elizabeth Arden
7.Lacoste
8.Paco Rabanne
9.Prada
10.Tommy Hilfiger
11.Tous
12.Versace
13.Estée Lauder
14.Hugo Boss
15.Helena Rubnistein
16.Gucci
17. Diesel
18. Burberry
19.Adolfo Dominguez
20.Calvin Klein
21.Givenchy
22.Armani
23.Roberto Cavalli
24.Bvlgari
25.Lancome
26.Cacharel

| alyna24 a răspuns:

Puma, citru, caldion, adidas, so elixir, chalon, dior, b. u, celindion, playboy, evidence, denim, x. o, lamburghini.