| daiana_4913 a întrebat:

Dc transpir asa de mult?

11 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Prb asta o am si eu, nu stiu cauzele ca nu sunt doctor, dc te deranjeaza ff mult transpiratia poti folosi diverse prd pentru a rezolva/ameliora prb asta. Dc ai prb mari cu transpiratia la subrat poti folosi un deodorant Deo Maxxim, il iei de pe www.bluebridge.ro, e scump 62 RON + 10RON Transp dar mie imi face bine, dupa 2 3 utilizari o sa vezi ca transpiratia se reduce mult. Var mai ieftina - sunt deodorante si creme antiperspirante de la Vichi Homme si SVR Laboratories 35 45 RON, nu stiu cat de bune sunt ca nu le-am incercat. Chestia e ca orice prd ai folosi, dupa cateva luni nu o sa isi mai faca pentru ca se obisnuieste pielea cu el si nu mai reactioneaza. Si dc ai prb si cu tine sunt o gramada de creme care te ajuta in acest caz dar trebuie sa ai rabdare si sa fol niste prd potrivite tenului tau.
Acum nu vreau sa vb prostii dar vad ca unii au ridicat prb obezitatii, dc ai prb asta e posibil ca prd mentionate mai sus sa nu fie suficiente pentru prb ta.
Sper ca te-am ajutat!

| aaaaaaa1 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......-4106.html citeste aici poate te ajutã
fundã?

| barbiedoll_2931 a răspuns:

Ptr ca bei f multa apa pe zi sh ca mananci f multa sare alta explictzie nu exista

| crissx_7752 a răspuns:

Deoarece poate mananci mancaruri grase, si trebuie sa elimini toxinele... ( din corp) :X

| Curiosu a răspuns:

Pentru ca faci efort...

| sanders a răspuns:

Pentru ca mananci mancaruri cu prea multa sare

| Ioana9769 a răspuns:

E normal daca esti adolescenta.
trebuie sa te speli foarte des cu sapun, sa folosesti deodorant si sa te epilezi la subrat.

| SKyleR101 a răspuns:

laughing ce intrebare... Specifica un pic. Daca esti mai obeza e normal sa transpiri cand faci sport.Sau nu neaparat obeza, poti transpira si daca nu esti obeza. De ex eu am un prieten care transpira foarte mult si nu e gras de loc dinpotriva chiar e "facut". E posibil sa ai glandele de transpiratie (sa zic asa) mai dezvoltate decat altii.Sau poate doar iti este cald. Dar stai linistita nu e nimic rau in a transpira...

| malyina a răspuns:

Incearca sa folosesti un antiperspirant-tratament. Sunt mult mai eficiente decat cele de pe piata. Eu am incercat Odaban si am fost multumita de rezultate. L-am comandat de pe antitranspiratie.ro/. Bafta!

| BuilD a răspuns:

Pt.ca nu fai un sport nu fai o sauna iesi macar in parc si alearga ca sunt multe toxine care trebuie scape de iele corpu tau, transpiri si din cauza la seare. concluzia : alearga prin parc macar 1-2 ori pe saptamana cate 20 30 min usor cm poti tu nu mai alergare se fie. bft!

| STEFYGAGA8 a răspuns:

Asc transpiri asa de mult pentru ca faci mult efort^^...si pentru ca alergi prea mult