| DaDuSH a întrebat:

Dc unii barbati au par pe piept iar altii nu au? d'oh thinking confused

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cauze prevalent genetice la care se adauga actiunea masculinizanta a testosteronului( care, printre altele, favorizeaza dezvoltarea foliculilor pilosi pe corp si pe fata).

| PinkPanther a răspuns:

De ce unii au ochi albastrii si altii caprui sau verzi?

| Parmalat a răspuns:

De ce unele pisici au blana mai mare iar altele nu au deloc? :-> thinking confused

| Raluca27 a răspuns:

Pt ca cei care au par pe piept n-au facut inca transormarea de la maimura la om

| BlueBroom a răspuns:

Pt ca unii isi rad parul de pe piept si cateodata si de pe picioare.