| Cosmin6644 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente exercitii pentru abdomen si piept pentru bărbați?

Răspuns Câştigător
| Cosmin4Fit a răspuns:

Buna Cosmin. Depinde de ce rezultate iti doresti. Daca vrei sa slabesti, abdomenele nu te vor ajuta! Va trebui sa rezolvi din dieta si cu aerobic/cardio/hiit.

Desigur, daca faci abdomene, muschii se vor dezvolta, dar vor ramane ascunse sub burta patratelele.

Pentru piept, flotarile sunt excelente, dar asta nu exclude alte exercitii la aparate, daca iti permiti.

Poti incerca aceste exercitii pentru abdoen, chiar daca articolul e scris pentru fete.

http://www.4fit.ro/article/10-exercitii-pentru-un-abdomen-de-invidiat.html

Incercam la abdomen sa definim nu sa umflam.

Cat despre piept si spate, poti incerca ce a facut Arnold in 74 :D

http://www.4fit.ro/......spate.html

3 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Cele mai eficiente exercitii pentru abdomen si piept sunt flotarile si abdomenele.

| Cosmin4Fit a răspuns (pentru KanezuY):

Putin cam sumar, nu crezi big grin?

| Tudor292 a răspuns:

Eu am un abdomen destul de bun datorită aplicației Caynax sau ceva de genu'. Sunt deja în ziua a 10-a si am un abdomen destul de bun (poate si pentru ca fac atletism, dar nu m-am ajutat foarte mult la dezvoltarea mușchilor abdominali)
Aplicația are antrenante zilnice timp de 40 de zile, îți numără exercițiile, îți dă pauza..trebuie doar a faci ce spune acolo (e si in românăwinking ) succes!