| daηă a întrebat:

De cand m-am nascut port niste cercei de aur si niciodata nu i-am dat jos.
mama mi-a spus ca daca iau o pereche de cercei de fier o sa mi se faca rana la ureche straight face
o prietena mi-a spus ca si ea a purtat cercei de aur
si ca si-a dat cu spirt si nu i sa facut rana (si acum poarta cercei de fier)
merge?
sau ce as putea face?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până nu încerci nu ai de unde să știi.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Daca vrei tu neaparat sa porti o zi doua altfel de cercei decat cei de aur, nu e problema, intr-adevar ti se umfla urechile si te dor de la acei cercei pana si de la argint te pot durea urechile.Incearca daca vrei

| anka a răspuns:

De ce sa iei de fier? Exista cercei frumosi din argint. Poti sa iti cumperi o pereche, ii dezinfectezi cu spirt si ii porti o vreme. Incearca sa nu faci baie cu ei. Vezi cum suporta urechea ta alt metal decat aur. Eu nu am avut probleme.

| αℓγήα ツ a răspuns:

Si mie imi zicea mama asastraight face
eu dupa ce mi-am scos, am purtat mai intai de argint.
cerceii din fier. daca sunt udati ruginesc sh fac ranastraight face[cel putin mie asa mi s-a intamplatoh go on]
mai bine poarta de argint daca te-ai plictisit de aur.sunt mai "igenici" si ai putea folosii si alchool medicinal[spirt]din cand in cand pentru orice eventalitate:*

| Liviu a răspuns:

Uhm...
Si eu port de 2 ani cercei.(2 in stanga)
Eu daca ii dau jos si ii pun iar aceias cercei
ii dau jos pentru scurt moment maxim o ora 2
Mie mi se infecteaza nu stiu de ce

| Abcdefg123 a răspuns:

Si ew mi-am purtat primii` cercei pana pe la vreo 10 -11 ani :]], si apoi am inceput cu cei cu surub din argint si aur, apoi cu plasticuri cu surub si apoi "renumitii" covrigi :]] mari si grei din aur acum am 2 gauri intr-o ureche :] si n`am facut pan` acum rani.
N`ar trebui sa-ti faci probleme :p.

| luna a răspuns:

Draguta...multumeste-i mamei tale.Sunt fete care nu au avut niciodata o pereche de cercei. Crezi ca sunt mai frumosi cei de fier?

| AnonymousMm a răspuns:

Eu imi schimb zilnic cerceiibig grinDar ii dezinfectez mereu cu spirt si nu am avut niciodata urechea infectata sau ceva de genul astawinking
:*

| rogvaiv10 a răspuns:

1.hmmm daca dai cu spirt doar se dezinfecteaza cercelul
2.si eu mi-am facut rana cu de aia de fier(mi-am tinut la ureche vreo luna)
3. daca ai urechea sensibila te sfatuiesc sa nu porti fieruri

:*:* sper ca ti-am fost de ajutor
vi si la mine cu un raspuns plzzzzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depeinde de sex daca faci sex seara nu ai nimic daca faci ziua iti ese rani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii poarte da sa isi dea cu putin **** ca nu se face sperma

| daiannna_9951 a răspuns:

Aaa pai nici eu nu i-am dat ani la rand cerceii de aur jos
Draga mea important este atunci cand simti ca te mananca urechea in locul unde e cercelul de fier sa nu te atingi pentru ca o sa te doara...
Si dupa 2-3 zile iti trece stai linistita doar ca 2-4 zile sa tii dai in timpul noptii jos nu trebuie sa te dai cu spirt sau ceva de genu stai linistita
Sper ca ti-am fost de ajutor! Succes>big grin

| bubu16 a răspuns:

Depinde de la o persoana la alta eu de expl cand eram mica purtam cercei de aur dar de vreo 5 ani port diferiti cercei din fier sau alte materiale fara sa imi apara vreo rana... dar sora mea de expl nu poate purta alti cercei fiindca doar dupa cateva ore ii apar rani :d

| AlexisCool99 a răspuns:

sal! si eu am fost in situatia ta si i-ti spun ca m-am ta are dreptate.

eu pana la 10 ani am purtat numai cercei de aur. aidka cei de la nastere. ed cand eram mica.
mi-am luat si eu niste cercei cu carlig din fier si intradevad. tot scotandu-i tot punandu-i mi s-a fcaut rana. de fapt toata vara trecut am purtat cercei din fier. si tocmai cand a inceput scoala trebuie sa port cerceii din aur pentru ca mi s-a facut rana. ( aurul si argintul vindeca ranile) si da am 11 ani.big grin