| Lightxdd a întrebat:

Heii
Vineri mi-am dat a 2 gaură la o bijuterie, tipul care mi-a dat gaura a fost foarte calm.Vineri,m-a usturat puțin 1 oră.după nu ăl mai simțeam,am dormit pe partea cu cercelul(medicinal) și nu ma durea deloc. Sâmbătă de asemenea. Dar azi(duminică) mi s-a umflat urechea puțin, și sunt cam îngrijorată...am pus spirt pe ureche..nu știu,mi s-a infectat? după mine nu are de la ce se infecta pentru că port cercei medicinali. Bine i-am mai răsucit eu pe acolo ca sa nu se prindă de piele(cică).
Credeți că își va reveni? cea mai bună prietenă a mea și-a facut gaura singură,acasă,cu acul GROS,nu a purtat cercei medicinali,de aur sau argint, și nu are nimic :l.Deci îmi va reveni urechiușa?laughing
Mulțumesc, ofer fundăă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hαppiηеss a răspuns:

Stai linistita nu se moare din asta. S-a infectat gaura, cumpara de la farmacie crema de galbenele si da-te de cateva ori pe zi, iti va trece.