| Alecsie. a întrebat:

De cand ma stiu la urechea stanga nu am putut sa port niciodata pana acum cercei ( am 12 ani) imi doresc foarte mult dar de fiecare data cand imi fac mi se infecteaza imi curge puroi si se face o galma tare in jurul gaurii si se inroseste dar numai la urechea aia. mi se cicatrizeaza forte greu. ce ar trebuie sa folosesc ce crema apa de mare sarata ceaiuri etc. etc. etc. mentionez ca dupa ce imi scoteam cercerul steri imi imi puteam cerceii mei am folosit de toate si aur alb si galben de 24 de karate argint etc. HeLLLLP fundytza:X

7 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Dezinfecteaza bine-bine si ureche, si cerceii, apoi da-te cu nidoflor [sau alte creme de genul ] happy
mai poti sa te dai cu infunzie de musetel/galbenele happy
Si sa te dai cu o crema tot de galbenele big grin
kisses :*

| 009 a răspuns:

Inceara sa-ti faci gaura cu pistolullaughingnu pe bune mi-am facut de vreo 3 ori si nu doare...vezi pe la magazinele unde se vand bijuteri, iti face gaura direct cu cercei medicinali si pe aia ii ti 2 luni si dupaiidai jos si iti puice cercei vrei si eu am tot 12 ani si am avut si eu brobleme cu urechea stanga si ma dadeam cu unguent de galbenele de la plafar
sper ca te-am ajutathappy

| Zenithf a răspuns:

Clipsuri. Ai grija, probabil ai un ganglion in ureche, si daca tot il tratezi asa poate sa iasa urat. straight face
Deci clipsuri.

| Ioana1984 a răspuns:

Buna cel mai bine daca vezi ca-ti face iar asa urat gaura ais, sterge tot timpul cu vata si spirt si dupa date cu crema nidoflor, care e la farmacie 7 lei, e foarte buna pentru a inchide rani si a le curata deoarece are si antibiotic in ea.Succes.

| mihaibrasov a răspuns:

Nu mori fara cercei.

| anamaria_6210 a răspuns:

Incearca mai multe feluri de cercei iti spun pentru ca asa eram si eu, depinde din ce aur e facut,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai pune cercel si gata. Ca nu te alege nimeni
Cu stima, http://sp2.ro/019926!