| Dacianna a întrebat:

Cand eram mica nu stiu cum m-am intors si mi-au cazut cercelusii de atunci nu mai pot purta niciun fel de cerceii ( nici medicinali, nici aur de oricare fel, nici argint, absolut nimic) si acum la 12 ani imi doresc foarte tare sa pot purta cercei,. problema este ca atunci cand imi fac gaura mi se face ceva tare in jurul gaurii, imi curge mult puroi si nu se cicatrizeaza. daca imi puteti spune cum as putea purta cercei, sau ceva naturist sau o crema ce cicatrizeaza
... dau fundita, va implor!

8 răspunsuri:
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Mergi la un doctor si iti va recomada el ce sa iei sau direct la famracie. Iti da creme iar apoi poti merge la cineva specialist sa iti fac gauri si sa porti niste cercelusi care`ti plac de aur mereu sa nu`i mai scoti.happy
Sau pana atunci poiti lua din aceea cu clips`uri de la magazinele de accesorii.straight face

| Xonia a răspuns:

Eu am aproape aceeasi problema.EU nu pot purta cercei decat de aur si argint, de la restul fac exact ca tine.
Eu nu am avut ce sa fac, si mias dorii sa pot purta si alt fel de cercei.
Du-te la doctorul de familie si intreaba daca poti face ceva. El va stiihappy
Bafta:*

| alejinxique a răspuns:

Du-te la un dermatolog.

| ashley26pink a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti cumperi cercei cu clips, sau cu magnet. Aceia nu ai nici cum sa te infecteze, nici cum sa te doara.

| Sofia07 a răspuns:

Ar fi mult mai bine sa te duci la un medic specializat, nu sa te iei dupa ceea ce auzi de la altii. E mult mai bine pentru tine.happy
Bafta:*

| Gandacelu a răspuns:

Poarta cercei din aceia care nu necesita gaura in ureche

| bebitssa a răspuns:

Incearca de la farmacie Fluocinorol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dermataglo