| Intrabare221 a întrebat:

Salut.Si-a inlocuit cineva cerceii medicinali direct cu cercei dintr-un material ieftin adica nu argint sau aur.Am auzit, ca nu tuturor li se infecteaza daca-si pun "tinichele in urechi".

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i indicats a inlocuiesti cerceii medicinali cu gablontz, fiindca coclesc si se infecteaza urechea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Cerceii medicinali trebuie sa i porti cel putin un an in urechi pentru a evita riscurile de infectie (in cazul in care urechile tale sunt sensibile la materiale,, inferioare,, ), dupa un an in care ai purtat zi de zi cerceii medicinali, urechile tale ar trebui sa fie complet vindecate, deci gata de a purtasi cercei de orice tip.

| Abazagorath a răspuns:

Eu am făcut asta. Nu s-a întâmplat nimic, doar că mi s-a înnegrit urechea. Nu m-a durut, nu nimic.
Dar indicat ar fi să îți iei aur sau argint.