| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori pe saptamana se face masca de argila? Pentru fata

Răspuns Câştigător
| Al3xbC a răspuns:

O data pe saptamana

| Alle23 a răspuns (pentru Al3xbC):

Si se tine 20-30 minute pe fata, nu?

| Al3xbC a răspuns (pentru Alle23):

Nu! MAXIM 15 minute, trebuie aplicata seara si sa ai grija la praf pentru ca porii sunt deschisi cateva ore si poti sa te infectezi.

| Alle23 a răspuns (pentru Al3xbC):

Ulei de masline, de asta de care pune mama in mancare? laughing

| Al3xbC a răspuns (pentru Alle23):

Uleiul de masline extravirgin(da din ala care se pune in mancare)dar trebuie sa pui numai daca ai tenul uscat.

6 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Depinde pentru ce iti faci mastile de argila. daca le faci pentru hidratare si chestii de genul trebuie sa iti fac 1-2 ori pe saptamana. daca faci masca pentru acnee, argila se amesteca cu APA si in prima saptamana se face masca in fiecare zi, urmand ca apoi sa iti faci o data-de 2 ori pe saptamana pana la vindecare(asa scrie pe plicul de argila!)

| Leatherleader a răspuns:

O dată.