| pepenerosu a întrebat:

De ce atat de multe femei isi pun silicoane la sani, avand in vedere ca e foarte neplacut sa ai sani mari!straight face Numai ca barbatii sa le placa? care e parerea voastra?(ok in afara de cele cu sani f mici)

12 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Nu sunt de acord cu @elly4all! Nu sunt disperate dupa atentie(unele).
Eu de ex am mai spus-o intr-o intrebare asemanatoare eu mi-as pune silicoane! Nu sunt superficiala, nu sunt pitzipoanca, nu vreau atentie! Vreau sa ma simt mult mai bine in pielea mea! Pe mine una, chestia asta mi-ar da mai multa incredere in mine! Si nu le am foarte mici, sunt ok...Fiecare cu parerea ei/lui!winking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Chiar de as iubi o scandura, as fi total impotriva silicoanelor.
Dar pe partea cealalta... Cu cat mai mari cu atat mai bine (naturali). laughing

| annda a răspuns:

La inceput eram si eu complexata ca am sanii mari da acum iau ca pe un atu asta. big grinlaughing) Silicoanele probabil iti da incredere in tine, asa cum te machiezi sau te imbraci mai nu stiu cum, faci astea pentru tine.

nony
| nony a răspuns:

Nu ma atrag cu nimic silicoanele unei femei.
Numai gandul ca dincolo de piele este o punga de silicon.imi vine greata.

| Elly4all a răspuns:

. pai eu nu as aege niciodata sa'mi pun silicoane, nu inteleg baietilor ar trebui sa le placa sa puna mana pe ceva natural nu pe un plastic! este impotriva naturii si firii mele, pot sa nu se uite la mine baietii eu stiu ca nu am o bucata de plastic in minewinking
Acelea care'si pun sunt disperate dupa atentie.nu ai ce sa le faci.

| xibalba a răspuns:

Pai e clar ca e o chestie psihologica la mijloc. Nu sunt multumite de ele insele si apeleaza la operatii doar-doar se vor accepta si au impresia ca lucrul asta le va da increderea in ele din nou. Dar lucrul asta e relativ, sunt femei care nici dupa operatia estetica nu sunt multumite, si continua si sirul operatiilor la estetician. Ceea ce e destul de trist, mai bine invatam sa ne acceptam asa cum suntem si nu mai incercam sa atingem perfectiunea, pentru ca perfectiunea insasi e relativa. Pt un barbat o femeie i se poate parea perfecta, in timp ce altul o gaseste urata. Daca ar face marire de sani doar pentru barbati, ar fi proaste. Pentru ca barbatii nu le-ar iubi pe ele, ci pe ele transformate sub bisturiu, ceea ce e o mare diferenta. Parerea mea? Nici daca as avea nevoie nu mi-as pune.

| Aries90 a răspuns:

Probabil se simt complexate, mai ales in cauza mass-mediei... Acum fetele au impresia ca daca nu au sanii mari, nu pot fi placute. Mie mi se pare aiurea chestia asta. Cunosc si eu multe fete si femei cu sanii mari, si nu mi se par cu nimic mai dragutse decat cele cu sani normali sau chiar mai mici. Ba dimpotriva, par mai voinice, chiar grase unele, pe cand cele cu sanii mici, daca au si silueta potrivita, sunt mult mai atragatoare. Parerea mea. happy

| alexdop21 a răspuns:

Pai in general fetele cu sanii mici isi pun, si mai nou e moda sa ai silicoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory cine te iubeste, te iubeste asa cum esti. Si este general valabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alo sani conteaza foarte mult la o femeie in caz ca voi femeile nu stiti chiar arata bine o femeie cu sani mari si frumosi decat acolo mici si lasati ca si niste spalatori de vase asa ca nu mai ziceti ca nu viati baga si bla bla bla doar ca nu aveti bani sa va pisati in centru!

| SpikE a răspuns:

E la moda!

| adelina_6423 a răspuns:

Ca sa atraga baieti. eu niciodata nu as face asa ceva...