| ZzapaciThaa a întrebat:

Buna fetelor! Am 18 ani si am o problema care mereu m-a deranjat. Nu am sani mari si ma deranjeaza din ce in ce mai mult. Voi fetelor cu sani mici ca si mine, va simtiti la fel? Va simtiti rau in pielea voastra? Sau cand vedeti pe cineva cu sanii mari? Da-ti-mi cu parerea va rog, am nevoie de ajutor. Funda

Răspuns Câştigător
| Cigarettă a răspuns:

Sunt în aceeaşi situaţie -_-.
Uneori detest că sunt fată, am tot căutat "leacuri" pentru mărire, am luat ba ţinctură de mărar, am făcut exerciţii şi fără niciun rezultat oh go on
Nu mă simt în pielea mea, nu mă simt EU şi nu am încredere în mine oh go on. E ceva pe "psihic" cum ar spune unii...
Asta e, nu ai ce face happy. Viaţa merge înainte :d

| ZzapaciThaa explică (pentru Cigarettă):

Ma gandeam sa-mi pun silicoane. Dar nu stiu. Este cam singura solutie in cazul nostru. Multumesc pentru raspuns :*

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,e varsta complexelor si a micilor obsesii de perfectiune.
Daca intrebi o suta de fete daca sunt multumite de aspectul lor,vei primi cel putin o suta de negari,toate sunt nemultumite cu ceva : nas mare,dinti strambi,sani mici,sani mari,picioare strambe,prea inalta,prea slaba,prea grasa,prea scunda,strungareata,pistrui,picioare scurte, picioare groase, urechi clapauge, fund lasat, etc!
Si ar fi bine ca toate aceste fete sa inteleaga un lucru simplu.Sunt unice!
Nu exista o alta identica lor si nu stiu sa transforme aparentul dezavantaj in avantaj!
Cum ar fi daca toate am fi la fel,te-ai intrebat?
Sanii mici ofera o tinuta superba,mandra,eleganta,de exemplu! Nu vor atarna niciodata si isi vor pastra tonusul si vigoarea chiar si dupa ce vei naste!
Fiecare situatie,fiecare problema care te framanta are o rezolvare cu putina imaginatie si nonsalanta!
Pentru ca,de fapt,cel mai important e sa-ti intelegi unicitatea si sa fii mandra cu ea!
Invata sa te iubesti asa cum esti, invata sa transformi un defect inchipuit in calitate, gandeste pozitiv despre tine si o vor face si ceilalti, te vor urma imediat, uimiti de siguranta de sine pe care o vei degaja si dorind sa-ti afle secretul!
happy

| shadow72 a răspuns:

Bai daca esti slabuta arata dragut sanii mici. deci nu iti mai abte capul cu problema asta.Plus ca vor creste

| DeeaMarry a răspuns:

Ce marime porti la sutien?
Poate nici nu sunt chiar atat de mici pe cum crezi tu. Sigur exista fete cu sani si mai mici decat ai tai... Adica, bucura-te ca nu e mai rauhee hee.
Nu stiu de ce e chiar asa de important sa ai sanii mari, nu stiu de unde ideea asta ca sanii mici nu arata bine. Vedem zilnic la tv diferite "domnisoare" operate si ajungem sa credem ca ala e standardul de frumusete. Ei bine nu, nu e asa! Ai observat-o pe Shakira? Ea e considerata una dintre cele mai sexy femei din lume, desi are sanii mici si e foarte scunda!

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Buna, sunt in aceiasi situatie. da ma deranjeaza dar nu prea am ce sa fac in legatura cu asta.
Am avut un iubit care ii placeau asa cum sunt si asta ma facea sa nu ma mai simt complexata.
Nu prea ai ce sa faci ..eu una port sutien cu putin push-up si ma multumesc cu ce am.

| ZzapaciThaa explică (pentru Andruuuuuuuuu):

Da asa este sad multumesc petru raspuns!

| Fatamuntilor a răspuns:

Stai tu linistita ca nu esti singura.
Sunt in aceeasi situatie si nu ma deranjeza.In plus, este un avantaj in cazu practirii unui sport!
Iar cine te place, te place asa cum esti!

| Radu284 a răspuns:

Nu toti baietii vor fete cu sanii mari. Nu ai de ce sa-ti faci griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un dezavantaj pentru sani mari, si eu am 18 ani si sunt in clasa 12, am colege care aveau sani foarte mari din clasa a 9, pina acum au mai slabit iar sani lor s-au lasat nu poate sa poarte o haina in public fara sutien, in afara ca sani se lasa cand slabesc cand vor fi mame la fel sani nu vor mai fi ca si in adolescenta deci bucurate ca nu ai sani mari.iar un baiat prefera sani mici dar arata bine dacat mari si lasati totusi nu o sa arate asa tot timpul.

| ZzapaciThaa explică (pentru anonim_4396):

Da ai mare dreptate. Multumesc foarte mult pentru raspuns!

| Vektor a răspuns:

Draga stai linistita pentru ca sanii mici sunt foarte sexy. Chiar am citit pe un blog cum ca o doamna se plangea ca are sanii mari si ea ar fi vrut sa aiba sani mici...deci se poate si invers.
Cel mai important lucru este ca tu sa-ti accepti corpul asa cum este el (daca ai probleme cu greutatea intotdeauna exista sportul si nu lacrimi cu mcdonalds).
Noi baietii, de obicei, cand incercam sa agatam o gagica, in primul rand o scanam: fata, sani, fund si de multe ori trecem cu vederea la toate cele 3 chestii daca fata are un caracter, o personalitate frumoasa, puternic definita.
Nu totul se rezuma la aspectul fizic!

Cine are de gand sa-si petreaca restul vietii cu o persoana aleasa doar pentru aspectul fizic nu va avea o viata prea fericita.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie... Dar am iubit si ii plac sanii mei asa mici cum sunt, eu ma bucur ca sunt sanatosi. Deci nu iti fa probleme important e sa fie sanatosi si sunt foarte multi baieti carora le plac sanii mici.

| alexanonimu a răspuns:

Ia sa ma bag si eu in seama, sincer iubita mea are aceeasi problema si eu o iubesc asa cum e, bine mi.ar place si mie sa aiba sanii mari da asta e o iubesc asa cum e, asa ca nu.ti mai fa probleme iti vor creste, de cand ne.am apucat de facut sex au cam inceput da creasca sa ca treaci la treaba :*

| ZzapaciThaa explică (pentru alexanonimu):

laughing Da. Multumesc pentru raspunsul tau!

| Faur_Robert_1998 a răspuns:

Eh stai calmawinking cresc ei nu toata lumea se dezvolta asa repede is oamenii care se dezvolta mai greu si oamenii care se dezvolta rapid crede-ma peste 2 ani o sa ai sanii pe care ti doresti tu happy deci nai de ce sa iti faci griji... sper ca te-am ajutat bafta

| FurMoon a răspuns:

Nu ma simt deloc rau.Gandestete cate dezavantaje ai daca ai sanii mari(no offense, tatoaselor xD)Iti sar sanii cand fugi, nu poti sa porti orice bluza ca, crapa sus, cu varsta se lasa si arata urat.Eu zic ca e bine sa-i ai mici, nu am nimic cu fetele cu sanii mari.

| ZzapaciThaa explică (pentru FurMoon):

Esti norocoasa. Eu parca numai dupa asta imi stau ochii si numai la asta ma gandesc. Multumesc pentru raspuns!

| pedrocj a răspuns:

Stai linistita nu la toti baieti le plac sini mari, cei mici sunt mai draguti iti vor creste cu virsta iar la batrinete nu iti ajung pina la buric big grin