| andra4u a întrebat:

De ce baietii din ziua de azi nu au stil si se imbraca cu orice gasesc prin dulap? E adevarat ca nu toate fetele au stil, dar rar vad baieti bine imbracati, si de aceea mi se pare si wow cand ii vad!

Răspuns Câştigător
| eusuntmarius a răspuns:

Ei, povestea asta e mai veche și trebuie privită din mai multe perspective. Pentru început există două extreme, ambele riscante. Pe de o parte, unii băieți nu dau importanță deloc vestimentației, iar motivele sunt diverse: fie nu se gândesc la haine, pentru că dacă cineva îi place cu adevărat, atunci hainele nu contează (Nu haina face pe om.); fie pur și simplu nu se pricep la modă; fie nu prea sunt bani pentru haine etc. Pe de altă parte, alți băieți acordă o importanță exagerată hainelor, își cumpără haine scumpe, ce văd prin reviste, dar nu știu să se îmbrace cu ele, amestecă stilurile, nu dau importanță materialelor happy Așa că decât îmbrăcat scump și cu prost gust, mai bine modest și în limitele bunului gust. Totuși și vârsta face diferența în această privință... a alegerii hainelor.

14 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

E adevarat c sunt foarte multi baieti pe care nu ii intereseaza cum se imbraca.

Ei cred ca daca sunt baieti scapa usor aruncand pe ei un pantalon si o bluza.

Ei baieti ar trebui sa va reinformati. Fetelor nu le plac porcii.winking (nu va suparati ca vorbesc la general)

In ziua de azi fetele sunt atrase de un baiat curat, pieptenat, parfumat si imbracat bine.

Chiar sambata prin oras am vazut o gasca de baieti care zici ca erau imbracati din cosul de gunoi.
Au incercat sa se dea la mine si la prietenele mele. laughing

Concluzia: baietilor nu le prea pasa de aspectul lor fizic (ma refer la imbracaminte)

| Mentaaaaa a răspuns:

Imi pare rau dar poate doar cei din jurul tau sunt asa cel putin la mine in scoala nu vezi niciunul care sa fie neglijent cu aspectul sau.

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Baietii nu acorda mare importanta privind stilul vestimentar, fetele sunt mai cochete, ne sta in caracter sa stam in fata oglinzii jumatate de ora sa vedem cum stau blugii cei noi laughing ei trag rapid un tricou (poate sifonat) o pereche de pantaloni si gata!
Am intalnit si baieti/barbati bine imbracati, ingrijiti, dar acestia sunt trecuti de varsta de 26 de ani

Răspuns utilizator avertizat
| andra4u explică:

Sa te imbraci bine nu inseamna sa te imbraci de firma sau sa dai nu stiu cati bani pe haine, ci cu stil! Si daca tu crezi ca sunt pitipoanca parerea ta! Nu ai de ce sa ma ofensezi, stiind cum sunt!

| Diiana232997 a răspuns:

Stiu, deci unii baieti chiar se imbrca atat de urat si fata nici un strop de stil.pe cand altii day dreaming. Pai eu cred ca la unii nici nu le pasa cum arata sau ce zic altii despre ei.

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Pai.happy
Fiecare cu gusturile lor.happy. Poate nu le permite bugetul, poate ala este stilul lor propriu vestimentar. Te-ai gandit?happy

| vladvlad23 a răspuns:

De unde sti ca ei nu au stil? Fiecare cu gusturile lui si ei poate cred despre tine ca te imbraci cu ce pici in mana. Fiecare cu gusturile lui. Daca tu vezi rar oameni bine imbracati inseamna ca tu esti cea ce se impraca ciudat. Are sens.

| ShotYouDown a răspuns:

Pai bietii au fost, sunt si vor indiferenti cu ceea ce se imbraca... rar gasesti un baiat care sa aiba gusturi in ale modei, toate cele bune

| Whisper1990 a răspuns:

Dar de ce toti baietii trebuie sa se imbrace bine? Si nu e chiar "De ce baietii din ziua de azi nu au stil si se imbraca cu orice gasesc prin dulap?" aici exagerezi tu, in primul rand nu toti isi permit sa se imbrace bine, in al doilea rand nu ii intereseaza sa se imbrace trendi ca sa zic asa deoarece nu vor sa impresioneze pitipoance ca tine, serios nu o lua ca o ofensa dar mi se pare ilogica intrebarea ta.
Toate cele bune!

| andrei995 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar banuiesc ca sunt din acei baieti obsedati de fotbal, ma rog si eu sunt baiat dar am stil toti imi spun si nu imi place fotbalul deloc, dar am in clasa niste colegi si prieteni care incep sa se imbrace foarte bine exac6 dupa ce s-au lasat de fotbal

| Boinx a răspuns:

Sincer, parerea mea e ca baietii nu prea sunt ei stilati de felul lor, nu cred ca ii preocupa pea mult felul in care arata pentru ei u tricu dragut si niste gel in cap inseamna ca arata bine.pentru noi, fetele care pierdem ore in oglinda ni se pare ingrozitor si totusi e un lucru bun, daca vedem un baiat imbracat cu stil il putem aprecia cu adevarat^^.

| Boinx a răspuns:

Sincer, parerea mea e ca baietii nu prea sunt ei stilati de felul lor, nu cred ca ii preocupa pea mult felul in care arata pentru ei u tricu dragut si niste gel in cap inseamna ca arata bine.pentru noi, fetele care pierdem ore in oglinda ni se pare ingrozitor si totusi e un lucru bun, daca vedem un baiat imbracat cu stil il putem aprecia cu adevarat^^. si ca baietii sa nu se simta jigniti sa se gandeasca ca noi fetele nu privim altfel stilul vestimentar!

| inna_2217 a răspuns:

Deoarece baietii nu prea ii preocupa felul in care aratawinking