| r2d2 a întrebat:

De ce credeti ca pentru a fi model/manechin trebuie sa ai inaltimea minima 170 cm?

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Eu am aproape 180batting eyelashes Poate pentru ca daca ai avea sub 170, hainele nu ar mai sta atat de bine pe tine.
De exemplu o rochie lunga, nu o poti pune pe o fata plinuta si mai mica de inaltime.
Stiu, pentru ca am facut 1 an 'modelling' daca pot sa-i spun asa tongue

| s3xy0girl20 a răspuns:

Da...sunt si execptii de 1, 69 ceva de genu dar oricum 99% din modele au 1, 70 si eu vrau sa fiu dar am doar apr 14 ani si 1, 57 deci nu pot sunt prea sunda oricum daca totusi ai 1, saizeci si ceva incearca sa iti faci un book cu poze profesioniste cu tine nu se stie poate si u vei fi printre exceptiiwinking daca ai pana in 16 ani fa gimanstica si voley si mult sport poate ajungi la 1, 70

| TaylorSwift a răspuns:

Cred ca pentru ca asa arata mai bine. Cum arata o tinuta pe o fata de cel putin 170 cm? Gandeste-te cum arata o tinuta pe o fata de 163 cm. Deci...

| AliiB a răspuns:

Pai Kate Moss are 1. 68 si totusi tot este un model faimos.winking

| Donn4All a răspuns:

Deoarece acesta este marimea medie a unui om fie el barabat sau femeie si asta se cauta in modeling ( bine inteles ca sunt oameni si sub 1, 70 m sau mai ales femei sau oeste 1. 70 m dar asta e marimea medie a omului data de stiinta )